Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 30. července 2016 a svátek má Bořivoj.

Akce: Divize AS: TJ Sokol Kolín B - TJ Neratovice

Divize AS: TJ Sokol Kolín B - TJ Neratovice
Datum a čas konání: 3.10.2014, 18:00
Místo konání: Kolín, kuželna Sokolovna
Typ: Sport
Zpět na kalendář akcí

V 5. kole Divize AS se domácí kuželkáři utkají se silnými Neratovicemi. Přijďte zafandit.

TJ Sokol Kolín - kuželky

První zmínka o kuželně je z r. 1873. Kuželkářský oddíl Sokola Kolín byl založen v r. 1938. Od té doby vychoval řadu hráček a hráčů, kteří získali národní i mezinárodní mistrovské tituly, případně medaile. V 60. a 70. letech minulého století byly úspěšné dorostenky/ženy, které získaly 5 resp. 6 titulů Mistr Československa. Tahouny těchto družstev byly M. Švorbová, H. Konířová a E. Rážková, které se dělily o prvenství a další cenné kovy. Startovaly též na Mistrovství Evropy či světa, odkud vozily medaile. V r. 1974 přivezla H. Konířová z Eppelheimu zlato. Na další se čekalo do r. 2007, kdy na MS v Košicích získal F. Dejda 3 zlaté a 2 stříbrné. Nyní hrají muži nejvyšší a ženy druhou nejvyšší soutěž. Rozvoj kuželek v Kolíně je limitován absencí alespoň průměrné kuželny, neboť stávající dvoudráhová kapacitně nevyhovuje. Kuželnu vedle členů oddílu využívají pro hru i pobavení neregistrovaní kuželkáři/ky, kterým oddíl organizuje otevřenou Ligu neregistrovaných. Více na www.sokolin.webnode.cz

Autor článku: Redakce KP
Basketbalová NBL se vrací k nadstavbě. A mění play-off!Kolínští hokejisté sehrají první mistrovský zápas 14. záříTýnecký mazec se stal již podesáté svátkem tvrdé muziky Kuželkář Roman Weiss získal bronzovou medaili na mistrovství ČR dvojic