Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 29. června 2016 a svátek má Petr a Pavel.

Atletické družstvo starších žáků Sokola Kolín skončilo na mistrovství ČR družstev na čtvrté příčce

Poslední tečku za letošními atletickými mistrovstvími České republiky udělal o prvním říjnovém víkendu šampionát družstev staršího žactva. Kolínská atletika byla zastoupena i v této kategorii, když se do finálového závodu mezi deset nejlepších týmů probojovali jako letos už pátý kolínský tým starší žáci.

Atletické družstvo starších žáků Sokola Kolín skončilo na mistrovství  ČR družstev na čtvrté příčce

Publikováno: 17.10.2014 v 13:00, Aktualizováno: 14.10.2014 v 13:00

Družstvo vedené Vlastou Šlezovou a Antonínem Morávkem se mohlo opřít o několik silných individualit. Patřili k nim především sprinter Štěpán Hampl, který triumfoval jak v běhu na 60 m (7,13 s), tak také ve vynikajícím osobním a kolínském rekordu 150 m (16,74 s), a běžec Karel Kulíšek, který si poradil s konkurencí v taktickém běhu na 3.000 m (10:01,90 min.). Oba ale trochu překvapivě vyšli naprázdno na trati 300 m. Čtvrté kolínské vítězství přidal bronzový chodec z letošního šampionátu jednotlivců Adam Hruška v závodě na 3.000 m chůze (17:49,99 min.).

Vysoký bodový zisk za umístění na 2. místě přidal ve skvělém osobním rekordu 370 cm ve skoku o tyči Jindřich Semotam a druhá byla také štafeta na 4x60 metrů Jíra, Holub, Piskač, Cais (29,11 s). Důležité body přidávali ale i další závodníci. Velmi se dařilo sprinterům, když na 60 m vedle vítězného Hampla bodovali i sedmý Štěpán Piskač (7,55 s), osmý Matěj Čapek (7,62 s) a devátý Dominik Holub (7,63 s).

Na stopadesátce znovu výrazně zabodoval Matěj Čapek (17,67 s) a bod přidal i Štěpán Piskač (18,13 s). Na 300 m byl k vidění další kolínský historický rekord, tentokrát v podání Matěje Čapka, který skončil na 4. místě v čase 37,16 s. Bodovali i běžci – v běhu na 800 m sedmý Tadeáš Krakuvčík (2:17,57 min.), na 1.500 m osmý Tomáš Podnecký (4:50,52 min.) a desátý Ondřej Hodboď (4:57,19 min.).

Ze všech tří překážkových tratí ale získal pouze 5 bodů za 6. místo na 1.500 m překážek Jakub Šanc (5:04,39 min.). Ve skokanských disciplínách přibylo k 9 bodům Semotama už jen dalších 6,5 bodu zásluhou 9. pozice Jana Jíny ve výšce (165 cm), dělené 8. příčky Daniela Bezuchy v tyči (260 cm) a 9. místa Dominika Holuba v dálce.

Zcela naprázdno vyšli kolínští chlapci ve všech vrzích. A tak konečný součet podtrhl zisk 6 bodů Filipa Brandejského na 3.000 m chůze (19:17,85 min.), tři body štafety Šanc, Krakuvčík, Hruška, Jína na 4x60 m (30,42 s) a čtyři body sestavy Kulíšek, Bezucha, Jíra, Cais na 4x300 m (2:41,41 min.). Kolínští žáci tak nakonec vybojovali sice nepopulární, ale velmi cennou 4. příčku.