Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 1. září 2016 a svátek má Linda / Samuel.

Atletka Renata Vocásková vyběhla na MČR krosový bronz. Junior Franc doběhl na 9. místě

Publikováno: 26.3.2015 v 13:00, Aktualizováno: 24.3.2015 v 13:00

V sobotu 21. března se vypravila početná výprava mladých kolínských běžců do severních Čech, kde se v Rumburku konalo letošní mistrovství ČR všech kategorií v přespolním běhu. Pro všechny běžce jde tradičně o nejtěžší závod v nejsilnější konkurenci, neboť se v jediném běhu utkávají všichni, kteří se v letní sezóně rozdělí na jednotlivé tratě.

V každé kategorii tak nastupuje 40-60 nejlepších českých běžců a kolínským nadějím se málokdy daří probojovat na nejvyšší příčky, neboť přespolní běh je specifický a v kolínské rovině nemají atleti kde získat vlastnosti potřebné k zdolání kopcovitých tratí ve volném terénu.

Poslední krosovou medaili tak vybojoval v roce 2006 mezi dorostenci Zdeněk Hejduk a i před ním se to povedlo jen nemnohým. Proto je letošní zisk cenného kovu, který získala mezi juniorkami svěřenkyně Jany Šedinové Renata Vocásková, nemalým úspěchem. Ta dokázala na náročné 4000 metrů dlouhé trati odrazit v konci nápor chotěbořské Sedlákové a získat bronzovou medaili.

Velmi kvalitního výsledku dosáhl mezi juniory Matouš Franc, který finišoval na 9. místě, a jen o dvě příčky dále skončila v kategorii dorostenek Martina Šuková. Do první dvacítky se ještě vešla další dorostenka Kateřina Doudová, která finišovala jako 16. a na 18. místě dokončil závod mladší žák Jiří Šámal.

Z dalších kolínských běžců pak Tadeáš Krakuvčík doběhl mezi staršími žáky na 21. příčce, o jedno místečko hůře si vedla juniorka Barbora Javůrková, 25. místo patřilo starší žákyni Anežce Jurečkové, 38. pozici zaujal dorostenec Jakub Šanc, 39. skončil mladší žák Václav Šámal a 45. starší žák Tomáš Podnecký.

Autor článku: j.tuček

Bude Otevřená ulice ve středu 31. srpna opravdu poslední?Oslava 1111 let v Hradešíně a další události z programu Dnů evropského dědictví na KolínskuSkatepark pod Novým mostem v Kolíně by měl po pouti fungovatPlavecký bazén kolínského Vodního světa čeká omezení. Venkovní bazén je v září již zavřený