Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 11. prosince 2016 a svátek má Dana.

Atletky i atleti Sokola Kolín postoupili do kolínského šampionátu, kde budou závodit proti špičce

Poslední mítink druhého kola atletické extraligy, který proběhl ve středu v Pardubicích, udělal tečku za čtyři měsíce trvající soutěží a s definitivní platností rozhodl, které týmy postoupí do jednorázového mistrovství České republiky.

Publikováno: 28.8.2014 v 12:00, Aktualizováno: 26.8.2014 v 12:00

To proběhne 7. září v Kolíně a diváci v něm uvidí oba domácí týmy. Kolínské ženy nakonec postoupily z 6. příčky, muži obsadili pozici sedmou. Nejlepší sedmičku na šampionátu doplní tři vítězové prvoligových skupin. V Kolíně se bude bojovat nejen o medaile, ale také o postup do extraligy 2015, ve které bude startovat prvních 8 týmů. Umístění v právě skončené extralize ale pro mistrovství ČR nehraje pražádnou roli – všechna družstva budou začínat od nuly.

V Pardubicích si z kolínských závodníků a závodnic nejlépe vedli Lukáš Kourek, který vyhrál běh na 5.000 m (14:37,49 min.) a tuto disciplínu vyhrál i celkově, Kateřina Šafránková, která skončila druhá v hodu kladivem (66,07 m), a Alexandra Bezeková, jež dosáhla na stejné umístění v běhu na 200 m (23,97 s). Třetí místo obsadila v běhu na 3.000 m Lucie Maršánová (10:08,71 min.), ale v celkovém pořadí disciplíny to znamenalo až 9. příčku.

Páté místo v běhu na 200 m vybojovala Helena Jiranová (24,97 s), ale mnohem rychlejší čas z předchozích mítinků ji udržel na 3. pozici. Šestá na patnáctistovce doběhla Martina Uvizlová (4:38,32 min.), ale v celkovém pořadí disciplíny jí patří 5. místo. V téže disciplíně si zaběhla osobní rekord poprvé pod 5 minut Kateřina Procházková (4:59,52 min.) a osobní maximum zaznamenala i Barbora Janůrková (5:07,59 min.). V běhu na 5.000 m si vylepšil nejlepší osobní čas i Milan Janoušek (15:16,52 min.).

Autor článku: j. tuček

Společenský život čmeláků a švábůRadnice nakoupí dvě hybridní vozidlaRadostný advent s Otevřenou ulicíNa Zálabí opravují nadjezd
Kalendář akcí: Prosinec