Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 4. prosince 2016 a svátek má Barbora.

Basketbalisté jdou do play-off ze 7. pozice a vyhnuli se Nymburku. Jejich soupeřem bude Prostějov

V posledním kole základní části Medvědi hostili v sobotu Pardubice. Před posledním kolem byl Kolín sedmý. Osmá Ostrava měla zápas navíc k dobru, takže se mohla dostat před něj. Nakonec i přes prohru s Východočechy Kolíňáci udrželi lepší příčku a jejich čtvrtfinálovým soupeřem bude Prostějov.

Publikováno: 7.4.2014 v 10:00

Mattoni NBL
BC KOLÍN - BK JIP PARDUBICE
65:74 (17:17, 20:22, 14:14, 14:21)

Úvodní čtvrtina měla vyrovnaný průběh. Svědčí o tom i stav 17:17 na jejím konci. Také ve druhé desetiminutovce se soupeři přetahovali o vedení. Největší rozdíl ve skóre byl v její polovině, když Kolín prohrával 28:32. Po koších Fielda, Ličartovského a Horáka se domácím podařilo srovnat na 33:33. V poločase na tom byli o dva body lépe hosté.
I ve třetí části probíhala na palubovce vyrovnaná bitva. Pardubice sice odskočily na 4 body, ale Kolíňáci ztrátu smazali. V 35. Horák vyrovnal na 43:43. Potom hosté získali až šestibodové vedení. Do konce této čtvrtiny Kolínští snížili manko na 2 body.

Na začátku posledního dějství narostla ztráta domácích na 4 body. Po trojce Ličartovského stáhli na 54:55. Ale Pardubičtí svůj náskok zase navýšili. Kolíňáci se ještě jednou dostali na rozdíl jednoho bodu. Potom inkasovali pětibodovou šňůru. Závěrečných pět minut odehráli hosté zkušeně. Využili chyb domácích a vítězství si pohlídali.
Trenér domácích Benáček po posledním střetnutí připomněl, že „sezóna pro nás začala velmi špatně. Dokázali jsme se z toho vyhrabat a dostali jsme se na pěkné sedmé místo.“

Body Kolína: Horák Ladislav 19, Zuzák Stanislav 18, Field Richard 11, Ličartovský Štefan 10, Sýkora Martin 3, Djukanovič Djukan 2, Machač David 2. Diváci: 550.

44. kolo: Prostějov - Brno 91:76, Opava - Ústí n. L. 94:82, J. Hradec - USK Praha 95:96, Děčín - Ostrava 69:54.