Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 26. září 2016 a svátek má Andrea.

Basketbalisté v Brně potvrdili, že nejsou nejhorší. Doma pak zkolabovali proti Jindřichovu Hradci

Publikováno: 1.12.2014 v 15:00

Druhé letošní vítězství z palubovky soupeře a páté celkově v této sezoně přivezli kolínští Medvědi z haly Morenda ve čtvrtek. Po dobře odehraném utkání doma s USK se bojovnost a zodpovědná obranná práce přenesly i do tohoto důležitého utkání. O dva dny později se dal zápas popsat, jako povedený ze strany kolínských basketbalistů ve třech čtvrtinách, ale v poslední části to byl z jejich stran zmar, kolaps a naprostá ztráta koncentrace. Ve střetnutí, v němž kolínští vedli ve třetí čtvrtině až o 27 bodů a do poslední části vstupovali s vedením o 23 bodů, se opět projevila nedostatečná míra psychické odolnosti ve chvílích, kdy se soupeři daří a povede se mu bodová šňůra, jež ho vrací do zápasu.

NBL
MMCITÉ BRNO - BC KOLÍN
57:76 (19:17, 10:20, 10:22, 18:16)

Nicméně jeho začátek tomu vůbec nenasvědčoval, kolínští hráči se zpočátku ospale ploužili mezi domácími borci, a než se stačili vzpamatovat, prohrávali po čtyřech odehraných minutách 0:9 a na řadu přišel první oddechový čas. Poté zavelel ke zteči prvními body lídr tohoto utkání Ličartovský (byť se na malou chvíli domácí dostali až do dvojciferného vedení 13:3) a postupně se hostům dařilo stahovat náskok soupeře až na rozdíl jednoho koše na konci čtvrtiny – 19:17. Ve 2. části začal Kolín tam, kde skončil. Tři minuty před koncem 1. půle šel do 13bodového rozdílu. Nicméně se domácím podařilo ztrátu do konce první poloviny utkání stáhnout na 8 bodů – 29:37.

Po přestávce byl výkon hostů pro soupeře stále nedostižný a postupným navyšováním skóre až na konečný 19bodový rozdíl byl zmar ve hře domácích stále více patrný, byť se brněnští borci pokoušeli o útočné doskakování po předchozích neproměněných střelách. V posledním dějství Brněnští snížili až na 10 bodů. Nicméně více již nebylo v jejich silách, zvláště když toto odmítli Ličartovský, Horák a Sýkora a 9 rychlými body vrátil duel bezpečně do hostujících rukou.

Body Kolína: Ličartovský 23, Field 10, Sýkora 10, Machač 9, Harčár 8, Chán 6, Horák 4, Vocetka 4, Faifr 2.

BC KOLÍN – LIONS JINDŘICHŮV HRADEC
84:86 (25:14, 22:20, 24:14, 13:38)

Velké množství ztrát po dobrém obranném pressingu soka, ovládnutí domácího podkošového prostoru doskakujícími protihráči a z toho pramenící další střelecké pokusy většinou zpoza tříbodové hranice, velké množství neproměněných trestných hodů, to vše se nakumulovalo do posledních deseti minut utkání. Soupeř velice chytře napadal rozehrávku BC Kolín již od půlící čáry, a domácí tak nebyli schopni zahrát jediný solidní útok, který by měl atributy kolektivní hry.

Absence sebevědomí pramenící z nepovedených útočných akcí se přenášela i do obrany, která chvílemi jako by neexistovala. Oněch 38 bodů v domácí obroučce v poslední čtvrtině mělo na svědomí především jindřichohradecké duo Autrey-Robinson, které se prezentovalo nejenom mimořádnou střeleckou potencí, ale právě i sebevědomím při napadání kolínské rozehrávky, kdy jasně převyšovali domácí dvojici Hammond-Ličartovský. Velmi účelně a zkušeně jim sekundovali Pavel Novák a Stanislav Zuzák a dá se říci, že tito čtyři hráči Medvědy porazili.

Body Kolína: Chán 19, Field 16, Horák a Hammond 15, Ličartovský 8, Faifr 6, Sýkora 3, Harčár 2.

16. kolo: Ostrava - Svitavy 99:80, Děčín - Prostějov 91:75, J. Hradec - Opava 81:78, USK Praha - Ústí nad Labem 67:63.
17. kolo: USK Praha - Ostrava 76:78, Ústí n. L. - Brno 99:94, Opava - Pardubice 101:77, Prostějov - Svitavy 69:68.

18. kolo: Pardubice - KOLÍN (st 3.12. 18:00)
19. kolo: KOLÍN - Děčín (so 6.12. 17:45).