Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 27. června 2016 a svátek má Ladislav.

Basketbalistům Nymburku v prvním poločase napráskali. Potom ale přišel obrat a mistr zvítězil

V pátek kolínský celek odehrál odložený zápas 12. kola nejvyšší basketbalové ligy. Nad několikanásobným mistrem v poločase vedl o 4 body. Nymburk o svém vítězství rozhodl až v poslední čtvrtině.

Publikováno: 4.3.2014 v 17:00

Mattoni NBL
BASKETBALL NYMBURK – BC KOLÍN 78:66
(23:23, 16:20, 14:7, 25:16)

Skóre utkání otevřel Ashton Mitchell. Potom se více dařilo domácí, kteří získali devítibodový náskok. Kolíňáci se ale soupeře zvučného jména nezalekli a ztrátu postupně snižovali. Opírali se hlavně o přesnou střelbu trojek. Po 10 minutách hry byl stav vyrovnaný 23:23.
Druhá čtvrtina vyšla Kolínu ještě lépe. Získal vedení a v 13. odskočil na 5 bodů. Nymburští sice otočili na 39:38, ale Kolíňáci nasázeli 5 bodů v řadě. V poločase se šlo do šaten za stavu 39:43. V první půli skvěle zahrál Ashton Mitchell, který nasázel 21 bodů.

Ve 3. čtvrtině kolínští hráči dlouho čekali na první koš. Dočkali se až po pěti minutách, kdy Standa Zuzák vstřelil trojku, kterou upravil na 47:46. O dvě minuty později poslal svůj tým do vedení Láďa Horák. Po koši Ashtona Mitchella Kolín odskočil na 3 body. Domácí ale do konce čtvrtiny otočili na 53:50.
V poslední čtvrtině Kolín stále ztrácel několik bodů. Dvě a půl minuty před koncem prohrával sedmibodovým rozdílem. Závěr utkání patřil Nymburku, který svůj náskok ještě navýšil. Poslední slovo měl Láďa Horák, který s klaksonem stanovil konečný stav na 78:66.

Body Kolína: Mitchell 23, Lewis Jeremy 12, Horák 10, Machač 7, Djukanovič 4, Harčár 4, Field 3, Zuzák 3.

34. kolo: Pardubice - Děčín 64:73, Ostrava - Jindřichův Hradec 80:60, USK Praha - Opava 70:86, Ústí nad Labem - Prostějov 94:83, Brno - Svitavy 99:84.

35. kolo: Děčín - KOLÍN (st 5.3. 18.00).

12J. Hradec8242414:282825.0
Kolínští basketbalisté měli v prvním poločase nakročeno k senzačnímu výsledku. Drtivému náporu domácích ale v závěru utkání neodolali.
Autor článku: Michal Černý

Chci vyhrát, nenechám se zastrašit ubožáčky bez morálkyNevšední mejdan v kolínské hospodě Na Rychtě. Někdejší pankáči si udělají večírek s kejtouV Kolíně se volební urna přesune z hospody na zimní stadionObrazem: přinášíme fotografie z prvního dne festivalu Kmochův Kolín 9.6.2016
Kalendář akcí: Červen