Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 25. června 2016 a svátek má Ivan.

Basketbaloví Medvědi doma po velkém boji prohráli. Ale nemusí se stydět, porazil je lídr soutěže

Publikováno: 20.10.2014 v 13:00

V sobotu vstupovali basketbalisté Kolína do třetího domácího utkání po předchozích dvou vítězstvích s odhodláním uspět i do třetice. Proti nim však stál doposud neporažený soupeř s pěti zářezy svých protivníků a vedoucí tým tabulky.

NBL
BC KOLÍN - BK JIP PARDUBICE 82:88
(20:19, 12:16, 24:23, 26:30)

Utkání začalo střelbou trestných hodů na obou stranách, což předznamenalo skutečnost, že si v tomto utkání soupeři vůbec nic nedarují a bránit se tak bude s maximálním úsilím. Na kolínské straně se dařilo Vocetkovi, když se mu dařilo proměňovat tříbodové střely a domácí nedovolili tak soupeři utéct do většího bodového trháku. K němu se přidal i Ličartovský a po úspěšné střelbě dalších trestných hodů úvodní část hry zakončili šňůrou 12:2 a vedli tak 20:19.

I do druhé části vstoupili Kolínští aktivně a dali první koš, proti byl ovšem velezkušený Sanders a jeho trojka a skóre bylo vyrovnané. To bylo ovšem ze strany Pardubic v do poloviny této čtvrtiny vše, ovšem ani Medvědům se nedařila střelba zpod koše, kdy neproměnili několik jednoduchých střel z toho prostoru. Pardubice pak vstřelily dvě trojky, aby pak v závěru prakticky s klaksonem přidaly další a do šaten se šlo za stavu 32:35.

Pardubické hráče držely ve vedení především trojky, když v úvodu 2. poločasu přidali další dvě a odskočili na sedmibodové vedení. Kolínští se ale nevzdávali a trpělivou hrou drželi se soupeřem krok, když nejvíce se dařilo Hammondovi, Chánovi a Ličartovskému, který uzavřel účet to této čtvrtiny trojkou a naši ztrátu tak stanovil na pouhé dva body – 56:58.

Před slušně zaplněnou halou Spojů se tak šlo do rozhodující části utkání, kterou otevřel dvěma proměněnými trestnými hody Chán a srovnal bodový účet. V polovině čtvrtiny jeho družstvo se po střele Hammonda ujalo jednobodového vedení a hosté si brali oddechový čas. Ten jim očividně dodal potřebnou dávku klidu a postupně si vybudovali až osmibodový náskok. Přes velkou bojovnost a závěrečnou šestkovou loterii domácí se bohužel na dostřel jednoho koše na soupeře nedotáhli a ten tak mohl slavit již své šesté vítězství.

Body Kolína: Hammond 19, Chán 19, Vocetka 13, Ličartovský 12, Horák 8, Faifr 5, Machač 4, Sýkora 2 .

6. kolo: Ostrava - USK Praha 66:61, Brno - Ústí nad Labem 74:90 Pardubice - Opava 102:74, Svitavy - Prostějov 73:64.
7. kolo: Prostějov - Ostrava 93:77, Ústí n. L. – Jindřichův Hradec 91:85, USK Praha - Brno 76:64.

8. kolo: Děčín - KOLÍN (so 25.10. 18:00), 9. kolo: KOLÍN - Svitavy (st 29.10. 17:45).