Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. srpna 2016 a svátek má Otakar.

BC Kolín vyhrál nad pražským USK a dohnal Ostravu. Stále je však předposlední

Publikováno: 24.11.2014 v 18:00

Před kamerami Slovak Sport TV1 sehráli kolínští basketbalisté na domácí palubovce čtvrtý vítězný part v této sezoně, když se jim podařilo udržet soupeře pod šedesátibodovou hranicí. Pozdější vítězové se už museli obejít bez amerického rozehrávače Davise, s nímž vedení klubu jeho angažmá ukončilo.

NBL
BC KOLÍN - USK PRAHA 73:58 (13:14, 20:16, 18:13, 22:15)

Utkání začalo několika neproměněnými útoky na obou stranách, když oba první útoky domácích končily jako přes kopírák střelou v posledních sekundách času pro střelbu. První čtvrtina přinesla vyrovnanou hru i skóre, které ovšem ve 2. části hry během tří minut narostlo na straně hostí až na desetibodový rozdíl v jejich prospěch. Trenér Benáček proto musel k hráčům v oddechovém čase důrazně promluvit. Poté Kolíňáci šňůrou 16:2 zásluhou výborné trojkové střelby Ličartovského, pětibodovou „minutovkou“ Horáka a naší zlepšené obrany obrátili bodový stav a šli do šaten s tříbodovým vedením.

Ve 3. části Medvědi trpělivou hrou postupně navyšovali svůj náskok. Právě oni určovali tempo hry a díky dalším dvěma rychle po sobě jdoucím trojkám Ličartovského vedení navýšili o dalších 5 bodů na konci této desetiminutovky. V posledním dějství se Pražané dvakrát dostali na dostřel dvou košů, ovšem další hřebíčky do rakve z rukou Ličartovského definitivně stanovily vývoj koncovky, kterou domácí uvolněně dohráli a utkání tak zakončili vítězstvím o 14 bodů.

Na kolínské straně se zaskvěl Ličartovský tříbodovou střelbou 6/7, velmi platný byl Field díky pozorné obraně, kdy vedle 8 doskoků dokázal soupeři pětkrát uloupit míč, velmi slušný part odehrál i Hammond se svými 8 asistencemi a proměněnými důležitými střelami. Je třeba také zmínit nasazení Faifra, kredit také zaslouží Chán, který si stále drží svůj standard. Celková užitečnost domácího týmu byla takřka dvojnásobná než soupeře – 92:48.

Body Kolína: Ličartovský 24, Chán 13, Hammond 10, Horák 8, Field 7, Faifr 5, Machač 4, Sýkora 2.

15. kolo: Ústí nad Labem - Ostrava 87:80, Opava - Brno 93:81, Svitavy - Děčín 63:78.

16. kolo: Brno - KOLÍN (čt 27.11. 18:00), 17. kolo: KOLÍN - J. Hradec (so 29.11. 17:45).