Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 28. června 2016 a svátek má Lubomír.

Bikepark na kolínském sídlišti dožil, musel být uzavřen

Přesně před šesti lety byl v kolínské ulici V Břízách, na pozemku bývalého dětského hřiště, slavně otevřen bikepark. Ten se nyní nachází v dezolátním stavu a musel být zavřen z bezpečnostních důvodů. Bikerům hrozilo od vrutů a rozlámaných ramp zranění. "Životnost byla nějakým způsobem omezená tím, že bylo zařízení umístěno do exteriéru, většinou se umísťuje do zastřešených prostor," uvedl ředitel Správy městských sportovišť Kolín pro Českou televizi Jan Širc. Co bude na jeho místě dál?

Bikepark na kolínském sídlišti dožil, musel být uzavřen
 
Publikováno: 31.10.2014 v 6:00, Aktualizováno: 30.10.2014 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

"Pro volnočasové aktivity každopádně bude pozemek využit i nadále. Bikepark je ne dost využívaný a provozní výdaje jsou mnohem vyšší než výtěžnost a využívanost. Ten prostor je velmi zajímavý. Bylo by dobré jej využít šířeji. Tedy nejen pro bikepark, ale jeho 2, 3 prvky ponechat," reagoval starosta Kolína Vít Rakušan. O dalším využití, které by bylo pro místo vhodné, se jedná. Mohlo by jít například o workoutové aktivity, minigolf a podobně.

Na You Tube někdo, pod značkou G-Boyz bmx, pověsil video s výzvou, "aby nám město Kolín postavilo nový bikepark". Zřejmě ten někdo ani neuvažuje o tom, aby on sám a ostatní uživatelé (nebo spíše rodiče) finančně přispěli na jeho vybudování Kolik stálo vybudování bikeparku? U toho, který dosloužil, se uváděla investice 2 miliony korun. Jezdci se svého sportu vzdát nechtějí a přes plot si cestu najdou i nyní. Ovšem v době naší návštěvy zamčeno nebylo a žádné varování nebo upozornění o uzavření na plotě neviselo stejně jako na stránkách spravující firmy SMSK. Jeden z bikerů uvedl na facebookové diskusi: "Já osobně jezdím už 5 let jen v Kolíně a věřte mi že jsem se toho už hodně naučil. Ale kde potom máme trénovat? Jezdíme proto, protože chceme taky jednou něco dokázat, někam se posunout, ale když nám nepostaví nový bikepark, tak se nikam nedostaneme."

Stížnosti na hluk se vyskytly i ze strany sousedů. Jedním z bydlících přes silnici je i Martin Škorpík, jenž však uživatele bikeparku kárá jen částečně. Řekl: "Nemám s provozem špatné zkušenosti. Bikepark má dvě části. První s umělými skoky a překážkami, ta je využívána mladými kluky. Druhá část pro bikecros, ta využívaná není a byla minimálně. Ti, co využívají bikepark s koly, tak s nimi není problém, provoz není tak hlučný. A někteří to již ovládají, je radost se na ně dívat. Málokdy se stalo, že k bikeparku přijelo auto a kluci si z něho pustili hlasitou hudbu. Ale opravdu málo a v odpoledních hodinách. Problém byl vždy, když sem někdo přišel jezdit na skatu. Ten dělá hrozný kravál. Hlavně ti mladí kluci za to moc nechtějí platit, tak sem chodí, když je zavřeno a přelézají zamčená vrata. Ale když je tady někdo, kdo vybírá poplatek, tak moc kluků nechodí. Další problém je v tom, že povrchy konstrukcí jsou z dřevotřísky a ta není věčná a údržba asi něco stojí."

Autor článku: Jiří Červín, Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Čtyři kolínská zlata a páté místo v republice na atletickém gigantu dorostu a juniorů!Kolínská radnice zakoupí olejomalbu Jana Tichého. Jedná se o rozměrný obraz Na břehu řeky RýnaObrazem: přinášíme fotografie z prvního dne festivalu Kmochův Kolín 9.6.2016Kladivářka Šafránková bojuje se světovou špičkou a zatím se jí daří držet nejlepších
Kalendář akcí: Červen
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
14
21
28
St
1
8
15
22
29
Čt
2
9
16
23
30
3
10
17
24
 
So
4
11
18
25
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (4 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM