Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 25. června 2016 a svátek má Ivan.

Bude Kolín jako Londýn? Odstartoval projekt "Odpovědné zadávání veřejných zakázek"

Město Kolín se jako jedno z prvních měst v Česku aktivně zapojilo do projektu Odpovědné zadávání a podílí se tak na vytváření zcela nového pohledu na vynakládání veřejných prostředků.

Bude Kolín jako Londýn? Odstartoval projekt
 
Publikováno: 5.7.2014, Aktualizováno: 1.7.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

"Myšlenka odpovědného zadávání veřejných zakázek má původ v Londýně a z anglických zkušeností vychází i město Kolín. Myšlenku odpovědného zadávání do země přivezla a snaží se prosadit organizace Nová ekonomika, která poskytuje důležitou podporu prvním obcím a institucím, které se rozhodly principy odpovědného zadávání přijmout za své. Jedná se o nový přístup k vynákládání veřejných finančních prostředků, jenž je významný v tom, že kromě samotného zboží, práce, či služby můžeme získat pro oblast kde žijeme i další důležitou přidanou hodnotu, můžeme efektivněji naplňovat i další strategické cíle obce," vysvětluje vedoucí Odboru regionálního rozvoje a územního plánování Městského úřadu v Kolíně Martin Tichý.

Konkrétním příkladem, který aplikovalo i město Kolín, může být vypsání veřejné zakázky na stavební práce, kdy obec získání veřejné zakázky podmiňuje zaměstnáním občanů evidovaných na úřadu práce, nebo požaduje zaměstnat osoby se zdravotním znevýhodněním, případně ukládá jako podmínku rekvalifikaci určitého počtu osob v dané obci a využívá tím smysluplně veřejné zakázky jako podpůrný nástroj pro zvyšování zaměstnanosti. Další oblasti, na které je možné v rámci nových přístupů zacílit, mohou být ekologie, nebo sociální témata, je možné požadovat certifikáty původu "Fair trade" nebo případně vyžadovat ekologicky šetrná řešení," zmínil Martin Tichý.

S novou praxí v oblasti veřejných zakázek se můžete seznámit i díky této publikaci.
Foto: Obálka publikace
Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalového turnaje gard v Dolních Chvatlinách se zúčastní i FK Libodřice a SK BečváryKolínská radnice zakoupí olejomalbu Jana Tichého. Jedná se o rozměrný obraz Na břehu řeky RýnaDo kraje bitvy u Kolína se vyběhne z Nové Vsi I v sobotu 25. červnaFestival Červenopečecká pecka se letos uskuteční v zámeckém parku
Kalendář akcí: Červen
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
14
21
28
St
1
8
15
22
29
Čt
2
9
16
23
30
3
10
17
24
 
So
4
11
18
25
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (4 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM