Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. července 2016 a svátek má Libor.

Český Brod zná své osobnosti za rok 2013, ocenění patří ornitologovi i válečnému pamětníkovi

Český Brod zná své osobnosti za rok 2013, ocenění patří ornitologovi i válečnému pamětníkovi
 
Publikováno: 27.2.2014
Rubrika: Ostatní

Koncem listopadu minulého roku město Český Brod vyhlásilo 2. ročník ceny Osobnost roku 2013. Cílem bylo nominovat osobnosti, které v uplynulém roce dosáhly výrazného úspěchu v daných oblastech či splnily podmínky dané kategorie. Uzávěrka nominací proběhla 31. ledna. Rada města došlé návrhy posoudila a všem nominovaným udělila titul Osobnost roku 2013.

Slavnostní předávání cen proběhlo 18. února v obřadní síni městského úřadu. Zde českobrodský starosta Jakub Nekolný předal oceněným plaketu s diplomem a propagační balíček s materiály o městě. Jeho zástupce Pavel Janík pak seznámil přítomné s osobnostmi v neformálních rozhovorech o jejich životních příbězích a k příjemné atmosféře přispěl i překvapivě velký zájem ze strany veřejnosti.

Přehled Osobností města Český Brod roku 2013:

V kategorii výrazný úspěch (jednotlivec) uspěli Karel Šťastný, jenž získal ocenění Nadace J. Hlávky v oblasti ornitologie, a Marek Vomáčka, vítěz soutěže Arnold Classic v kulturistice v roce 2013.

Kategorii výrazný úspěch (skupina) vyhrálo družstvo žen oddílu nohejbalu TJ Slavoj Český Brod za mistrovské tituly na tuzemském šampionátu a mistrovství Evropy v nohejbalu žen.

V kategorii celoživotní přínos pro město zvítězili Jaroslav Holub za aktivní podíl rozvoje oddílů basketbalu, tenisu a vodáckého oddílu, Josef Pěnička za celoživotní péči o mladé hudební talenty smyčcového hudebního umění, Josef Boháček za celoživotní přínos učitele a zejména mimoškolní sportovní činnosti s dětmi a mládeží, Jiří Chvojka za celoživotní přínos učitele a zejména mimoškolní sportovní činnosti s dětmi a mládeží, Miroslav Stárek za celoživotní obětavost a energii, kterou věnoval skautingu i volejbalu v Českém Brodě a René Trinkl u příležitosti výročí 85. narozenin za celoživotní občanské postoje a občanskou statečnost.

V kategorii hrdinský čin ocenění získal Jiří Justic. Šlo o výraz úcty jednomu z mála žijících pamětníků koncentračních táborů a pochodů smrti za 2. sv. války.
 

Autor článku: www.cesbrod.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští cestovatelé v Toulavce o romantické úzkokolojce Fotbalisté FK Kolín si poprvé zahrají v Divizi C 14. srpna v Ostré. Český Brod hostí ChomutovTrojice kolínských atletek reprezentovala Českou republiku v MariboruKolínský ztrátový přístav snad ožije. Jde o jediný nezáplavový přístav v Česku
Kalendář akcí: Červenec
Po
 
4
11
18
25
Út
 
5
12
19
26
St
 
6
13
20
27
Čt
 
7
14
21
28
1
8
15
22
29
So
2
9
16
23
30
Ne
3
10
17
24
31
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM