Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 5. prosince 2016 a svátek má Jitka.

Dny evropského dědictví na Kolínsku - European Heritage Days 6.-14. září

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD) každoročně v září ponoukají veřejnost k návštěvě historických památek, často i těch běžně nepřístupných, a většinou i zdarma. Jsou pobídkou k objevování kořenů naší, evropské i světové civilizace. Kolín, kde na programu EHD (6.-14. září) příkladně spolupracují Město Kolín, sdružení Památky pro život, Regionální muzeum Kolín a většina církví je nabídka efektně bohatá. Kompletní program včetně otevíracích dob najdete snadno na plakátovacích plochách, v infocentru či kolínském webu, proto zmíníme jen několik zajímavostí.

Dny evropského dědictví na Kolínsku - European Heritage Days 6.-14. září
 
Publikováno: 4.9.2014 v 6:00, Aktualizováno: 2.9.2014 v 18:00
Rubrika: Kultura

Výjimečnou možnost vidět mnoho památek během jednoho dne nabízejí dvě sobotní autobusové exkurze po Kolínsku. První nazvaná Památky na pomezí Kolínska a Kutnohorska (6. září od 9 hodin) představí Starý Kolín, Hlízov, Kaňk-kalvárii, Kaňk-rozhlednu, Malešov-tvrz, Malešov-židovský hřbitov. O týden později následuje druhá exkurze Ideální chrámy - kostely 19. a 20. století na Kolínsku" (13. září od 9 hodin) s trasou Dolní Chvatliny, Křečhoř, Nová Ves I., Velim, Ohaře, Libenice. Pro oba výlety platí prodej vstupenek v Městském informačním centru Kolín, Na Hradbách (200 korun).

Společensko-kulturní idylu jistě přinesou i čtyři plánované vycházky s průvodcem pořádané zdarma. Ta která se týká městského opevnění začíná u Zámku v Sokolské ulici 8. září v 16 hodin. Památky kolínského Zálabí včetně těch moderních (most, elektrárna) zahrne procházka začínající o den později (9. září v 16 hodin) na Jiráskově náměstí. Literární procházka začíná 10. září v 16 hodin u Regionálního muzea v Kolíně. Poslední procházkou programu je ta, která se věnuje památkám židovským (ghetto, synagoga, hřbitov), i ta začíná před muzeem, a to 14. září v 10 hodin.

Dny evropského dědictví na Kolínsku - European Heritage Days 6.-14. září
Dny evropského dědictví 2004. Tehdy měli návštěvníci možnost vyhlídky z ochozu chrámu sv. Bartoloměje.
Foto: Vladimír Sládek

Na závěr upozorňujeme na možnost navštívit běžně nepřístupný kolínský hrad-zámek-pivovar. Šanci projít jeho areál se zasvěceným průvodcem lze využít 14. září ve 14 hodin.
Těšit se lze i na dva koncerty, které se v rámci EHD konají: 7. září od 17 hodin v Husově sboru na Husově náměstí zazpívá pěvecký sbor Cantores cantat a 13. září od 14 hodin v evangelickém kostele v ulici Politických vězňů zahraje smyčcové kvarteto Collegium musicum, následuje varhanní hudba.

Takto vypadala prohlídka areálu kolínského zámku v rámci Dnů evropského dědictví v roce 2004.
Foto: Vladimír Sládek
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Automobilka vypsala grantový programSkanzen v Kouřimi zve na MikulášeKolínští basketbalisté v Pardubicích nedokázali navázat na svůj domácí výkon proti NymburkuKutnohorská nemocnice pere i pro nemocnici Kolín
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM