Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 27. června 2016 a svátek má Ladislav.

Domácí basketbalový účet: výhra nad Pardubicemi, prohra s Děčínem

Kolín, v sestavě již s novou posilou ze Svitav Pavlem Harčárem, zakončil první polovinu základní části nejvyšší tuzemské basketbalové ligy. Byla to jeho třetí výhra v řadě. Utkání se hrálo v bouřlivé atmosféře. Hlediště haly Spojů zaplnili fanoušci obou týmů. V utkání 24. kola, které se hrálo před televizními kamerami, prohrál Kolín s Děčínem.

Publikováno: 15.1.2014

Mattoni NBL
BC KOLÍN - BK JIP PARDUBICE
85:77 (20:17, 27:14, 23:17, 15:29)

Když Pardubice vedly 2:0, bylo to poprvé a naposled. Na 3:2 otočil Štefan Ličartovský a od té doby měl Kolín navrch. Ve 2. čtvrtině nejdříve hosté snížili na 19:20. Ve 2. polovině této části utkání dění na palubovce ovládli kolínští borci. Nasázeli 7 bodů v řadě a vedli 36:26. Pak se několikrát prosadili hosté, ale Kolínští dokázali odskočit na 16 bodů. Poločasový stav 47:31 stanovil Ashton Mitchell dvěma trestnými hody. Po 2 minutách 3. čtvrtiny vedli domácí už o 25 bodů. Pak se dopustili několika ztrát, které soupeř potrestal rychlými protiútoky a snížil na rozdíl 14 bodů. Více než 20bodové vedení Kolínu vrátily trojky Štefana Ličartovského. Poslední čtvrtina začínala za stavu 70:48. Pardubice se ale vrátily do zápasu. Na začátku 37. stáhly na 62:72. Když do konce zbývaly 2 minuty a 13 sekund, byl rozdíl jen 7bodový. Klid do kolínských řad vnesla trojka Martina Sýkory, po které domácí vedli 77:67. V poslední minutě se pardubičtí hráči dopouštěli taktických faulů, které domácí trestali šestkami. Kolíňáci si vedení pohlídali a mohli slavit desáté vítězství.
Body Kolína: Mitchell 18, Field 17, Ličartovský 16, Horák 9, Lewis 7, Machač 7, Zuzák 5, Harčár 3, Sýkora 3. Diváci: 620.

BC KOLÍN - BK DĚČÍN 79:83
(18:22, 15:21, 24:17, 22:23)

Po úvodní čtvrtině Kolín ztrácel 4 body. Do poločasu jeho manko narostlo na 10. Domácí hráči se potýkali s hodně nepřesnou střelbou. Ani na začátku 3. čtvrtiny se Kolíňákům nedařilo. Po 5 minutách prohrávali 40:53. Potom jim ale začaly padat trojky. Nejdříve se trefil Martin Sýkora, po něm Standa Zuzák snížil na 46:53. Ve 27. se Kolínští přiblížili na 7 bodů. Závěr čtvrtky jim vyšel skvěle. David Machač stanovil skóre po 30 minutách na 57:60. Hned v prvním útoku poslední čtvrtiny vyrovnal Ashton Mitchell, když přesně vypálil z tříbodové vzdálenosti. Po trojce Štefana Ličartovského šel Kolín do vedení 67:64. Pak ale přišla 9bodová šňůra Děčína a domácí prohrávali 67:73. Dvě a půl minuty před koncem ztráceli 8 bodů. Když do závěrečného klaksonu zbývalo 49 sekund, upravil Martin Sýkora na 79:81. V koncovce se Děčín o výhru nenechal připravit a svůj náskok ještě z trestných hodů navýšil.
Body Kolína: Zuzák 17, Ličartovský 16, Horák 10, Mitchell 10, Lewis 7, Sýkora 7, Machač 6, Field 4, Harčár 2. Diváci: 610.

22. kolo: Nymburk - Svitavy 99:64, Prostějov - Brno 93:60, Ústí nad Labem - Opava 92:91, Jindřichův Hradec - USK Praha 63:75, Děčín - Ostrava 87:73.

23. kolo: Děčín - Pardubice 83:86, J. Hradec - Ostrava 83:94, Opava - USK Praha 96:71, Prostějov - Ústí n. L. 91:79, Svitavy - Brno 98:101.

24. kolo: Svitavy - Ústí n. L. 73:69, USK Praha - Prostějov 83:86, Ostrava - Opava 83:87, Pardubice - J. Hradec 104:74.

Obrazem: přinášíme fotografie z prvního dne festivalu Kmochův Kolín 9.6.2016Farář Libor Bulín odchází z Kolína od rozdělané prácePřes pohádky do útulku za zvířátky. Do kolínských Borků s sebou tužku a deku na piknikChci vyhrát, nenechám se zastrašit ubožáčky bez morálky
Kalendář akcí: Červen