Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 11. prosince 2016 a svátek má Dana.

Dominik Holub dalším atletickým mistrem ČR! Vychová Kolín nástupce Změlíka a Šebrleho?

Dominik Holub dalším atletickým mistrem ČR! Vychová Kolín nástupce Změlíka a Šebrleho?
 
Publikováno: 27.7.2014 v 12:00, Aktualizováno: 21.7.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Dva zástupce měla kolínská atletika na letošním mistrovství České republiky mládežnických kategorií ve vícebojích. A hned v sobotním programu se o velké drama se šťastným koncem postaral mladší žák Dominik Holub. Ten startoval v jediné disciplíně, ve které se v atletice pořádá mistrovství republiky, aby nedocházelo ke škodlivé brzké specializaci mladých atletů, a to v pětiboji.

V konkurenci 17 nejlepších mladých vícebojařů se mu podařilo hned v úvodní disciplíně, běhu na 60 m přek. zvítězit. Dosáhl času 9,22 s a o 3 setinky porazil Milana Popoviče ze Stříbra, který se ukázal v dalším průběhu jediným Dominikovým velkým soupeřem. Kolínský svěřenec trenéra Martina Radikovského tak získal náskok 6 bodů, o který ale hned v následující disciplíně přišel. Tou totiž byl hod kriketovým míčkem, který je jeho největší slabinou. Míček poslal do vzdálenosti 48,58 m a s Popovičem prohrál o propastných 15 metrů, což znamenalo průběžný rozdíl 125 bodů.

V následujícím běhu na 60 metrů, který ale Dominik znovu vyhrál za 7,65 a dostal se jako jediný pod 8 vteřin, se náskok borce ze Stříbra smrskl na 20 bodů.

Jako čtvrtá disciplína přišel na řadu skok daleký, největší zbraň kolínského talentu. Doletěl v ní nejdále na 575 cm, Popoviče porazil o rovného půl metru a dostal se na čelo závodu o 82 bodů. Škoda, že v posledním pokusu těsně přešlápl skok na hranici 625 cm, kterým by soutěž rozhodl. Takto ho čekalo v závěrečné osmistovce ještě obrovské vypětí. Jeho soupeř je totiž mnohem lepším běžcem a svůj náskok v průběhu trati výrazně navyšoval.

Po dramatické rovince nakonec Dominik Holub proťal cílovou čáru za 2:27,38 min. o 7,10 s za Popovičem a z náskoku mu zbyly pouhé 2 body, které rozhodly o tom, že si z rukou svého trenéra převzal zlatou medaili za titul mistra České republiky! Stal se tak nejmladším kolínským šampiónem v historii a v letošní „zlaté“ sezóně kolínské atletiky je to již jedenáctý mistrovský titul!

Druhým kolínským zástupcem byl starší žák Jindřich Semotam. Svěřenec Antonína Morávka měl svůj závod, který v této kategorii čítá 9 disciplín, rozložený už do dvou dnů. V sobotu zvládl 100 m přek. za 15,15 s, disk poslal do vzdálenosti 28,88 m, skok o tyči mu náramně vyšel, když zdolal 340 cm a oštěpem hodil 35,93 m. To vše znamenalo, že přenocoval hned za elitní osmičkou závodu.

Druhý den mu ale v soutěži s většinou o rok staršími soupeři tolik nevyšel. Po slabší šedesátce za 8,19 s následoval skok daleký rovněž s nevýrazným výkonem 525 cm. Kouli poslal kolínský závodník na 9,89 m, ve výšce překonal 160 cm a celý závod dokončil kilometrem za 3:22,27 min.. To znamenalo, že ve druhém dni klesl na konečné 15. místo.

Dominik Holub (vpravo) se svým trenérem Martinem Radikovským.
Foto: Archiv KP
Autor článku: j. tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Radnice nakoupí dvě hybridní vozidlaStoku proti záplavám stále budujíTakzvaná Buřičova lávka je po deseti letech jednou z dominant KolínaNa Zálabí opravují nadjezd
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM