Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. srpna 2016 a svátek má Otakar.

Dva zápasy - dvě porážky, kolínským basketbalistům se na severu Moravy opět nedařilo

Tým BC Kolín nezačal novou sezónu v nejvyšší basketbalové soutěži vůbec dobře. Ani ze svého druhého výjezdu na sever Moravy se nevracel v dobré náladě, když stejně jako v první utkání v Opavě, podlehl tentokráte i Ostravě, a to rozdílem 33 bodů. V sobotu však mohou kolínští basketbalisté nepříznivou bilanci napravit. Ve svém premiérovém duelu na domácí palubovce v hale Spojů v sobotu 4. října od 17.45 hosté Slunetu Ústí nad Labem.

Publikováno: 2.10.2014 v 10:00

NBL

NH OSTRAVA - BC KOLÍN 99:66 (31:15, 25:18, 23:22, 20:11)

Pouze dva úseky ve hře by se dali z pohledu kolínského týmu označit jako slušné a uspokojivé. Prvních pět minut utkání jsme se soupeřem drželi krok až do stavu 13:13. Poté během jedné minuty přišlo rychlých 6 bodů Ostravy po ztrátách a čtyřech faulech Kolína, na což reagoval trenér Benáček oddechovým časem. Ani ten však nepomohl a obraz hry se během dalších 10 inkasovaných bodů nezměnil a Ostrava tak ukončila první čtvrtinu výrazným rozdílem ve svůj prospěch 31:15.

Začátek druhé čtvrtiny vyzněl pro náš tým nadějně, když jsme se dokázali sedmi body Fielda a Chána zvednout od země, ovšem dvě minuty před koncem naše ztráta narostla již na 20 bodů a pod tuto hranici již prakticky v průběhu utkání neklesla.Třetí perioda hry byla tím druhým slušným úsekem, kdy naše hra netrpěla přílišnou ztrátou koncentrace a dírami v obraně. Hrála se vyrovnaná partie, a do závěrečné čtvrtiny jsme šli se ztrátou 24 bodů. První polovina závěrečného dějství však stanovila rozdíl ve skóre na propastných 30 bodů a dále již nebylo prakticky o co hrát.

Kolínský tým trápily tři zásadní věci – nedostatečná koncentrace na utkání, kdy se dopustili 20 ztrát míče, slabá obrana ve hře jeden na jednoho a neuspokojivá kreativita na rozehrávce, kdy byla hra na útočné polovině statická a soupeřem snadno čitelná. Trenér poraženého družstva Predrag Benáček zhodnotil průběh: „Ostrava odehrála výborné utkání, jak v obraně, tak v útoku. Od začátku bojovali a tvrdě si šli za výhrou. Prostě ji chtěli mnohem více než my. Je třeba ale říct, že jsme jim to celkově trochu usnadnili naší špatnou hrou. Nevím, co se stalo. Před sezónou jsme v přípravě bránili, teď když začala liga, jsme přestali."

Body Kolína: Chán Aleš 16, Ličartovský Štefan 13, Faifr Samuel 11, Field Richard 9, Machač David 7, Hammond Bryan Nicholas 6, Sýkora Martin 2, Vocetka Michal 2.

Kolínské posvícení začíná ve čtvrtek 25. srpnaFesťák na tvrzi v Nebovidech se koná v sobotu 27. srpna. Zahrají na něm Kozičky a další post punkeřiNa XXXI. Světové dny mládeže do Krakova se Šárovcovi z Předhradí vypravili autostopemZemřel kapelník Dařílek; na plaňanském posvícení zazpívá Hana Zagorová a další drobné zprávy z kolínského regionu
Kalendář akcí: Srpen