Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 29. července 2016 a svátek má Marta.

Filmová nostalgie i rocker Phil Shoenfelt v Městském společenském domě v Kolíně

Filmová nostalgie i rocker Phil Shoenfelt v Městském společenském domě v Kolíně
 
Publikováno: 11.2.2014 v 15:31
Rubrika: Kultura

Jaká byla v soukromí Nataša Gollová, jaké byly poslední roky Zity Kabátové, na čem si zakládal Oldřich Nový, kde našla místo posledního odpočinku Adina Mandlová, co se dělo při natáčení filmu Kristián? To vše a mnoho dalšího se dozví diváci během celovečerního programu, jenž pod názvem Černobílé perličky proběhne tuto středu 12. února od 19 hodin v Městském společenském domě Kolín.

Navíc budou mít návštěvníci šanci vidět autentické rekvizity z českých filmů či vyhrát v soutěžích knihy či pamětnické kalendáře z dílny moderátora večera Aleše Cibulky. A k tomu více jak dvacet filmových šlágrů 30. a 40. let v podání orchestru Blue Star Václava Marka.

Na stejném místě 18. února od 20 hodin se koná koncert Phila Shoenfelta a Pavla Cingla. Britský rodák, hudebník, skladatel a spisovatel žijící nejdřív v Americe a od roku 1995 v Praze hrál i s Nickem Caveem. Se svými kapelami Southern Gross a Fatal Shore vydal několik desek. V jeho tvorbě se prolínají zkušenosti z punkem a novou vlnou prosycené newyorkské hudební scény první poloviny 80. let 20. století a londýnské pestré, multietnické umělecké komunity 90. let. K tomu je nutné přičíst Shoenfeltovu zkušenost ze života v Praze, kde napsal knihy Feťácká láska a Zelený hotel. Nyní se spojil s houslistou Pavlem Cinglem, známým z vystupování v kapele Ivana Hlase nebo skupiny Snake Estere a spolupráci s mnoha dalšími interprety.

Autor článku: Zdeněk Hejduk
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kuželkář Roman Weiss získal bronzovou medaili na mistrovství ČR dvojicKolín podpořil poskytovatele sociálních služeb. Ne všem bylo vyhověnoVolnočasový areál V Břízách je otevřen. Lanová dráha je nejvýraznějším prvkem30. jubilejní neckiáda v Polní Chrčici se ponese ve filmovém duchu
Kalendář akcí: Červenec
Po
 
4
11
18
25
Út
 
5
12
19
26
St
 
6
13
20
27
Čt
 
7
14
21
28
1
8
15
22
29
So
2
9
16
23
30
Ne
3
10
17
24
31
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM