Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. srpna 2016 a svátek má Otakar.

Fotbalisté FK vyhráli nad předposledním a jsou ve druhé lize. Český Brod proklouzl do první poloviny tabulky

FK Kolín obrovskou příležitost nezahodil a vybojoval postup do druhé nejvyšší tuzemské soutěže, jež se už nějakou chvíli nazývá Fotbalová národní liga. Český Brod měl blízko k výhře, o tři body přišel na Baníku dvě minuty před koncem.

Publikováno: 16.6.2014 v 8:00

ČFL
FK KOLÍN – SK HORNÍ MĚCHOLUPY 2:0 (1:0)

Už krátce po úvodním hvizdu Štoček obral o míč obránce, dostal se do velkého vápna, ale mířil vedle. Tento hbitý útočník se činil i dále, v 5. obešel i gólmana, ale z velkého úhlu mezi tři tyče netrefil. A potřetí Štoček – v 8. dostal od Stejskala přihrávku před branku, ovšem trefil pouze brankáře. Ve 14. Stejskal opět přihrával do vápna a Nešpor, který však míč směřoval těsně nad břevno. Domácí byli jasně lepší, soupeř se ocitl v jisté šanci až ve 40., střela však mířila těsně vedle. O 4 minuty později přišla předehra k rozhodující situaci zápasu. Nešporovu ránu gólman Horních Měcholup vyrazil k Mar. Sedláčkovi a jeho dorážka byla vytěsněna na roh. Po jeho kopnutí hosté sice míč poslali ven z vápna, ale pak se do něj vrátil a Jelínek hlavou nejenže skóroval, ale poslal Kolín do 2. ligy – 1:0! Postupové razítko v 58. natiskl pěkným gólem Štoček – 2:0. Ve 2. poločase se přece jen Hornoměcholupští častěji dostali před branku domácích, jenže v té kralovala opora Čižinský a nepustil jedinou branku. V 69. mohl Štoček přidat třetí gól, ale neuspěl. Stejně jako Stejskal, kterou měl následně dvě gólovky, z nichž jednu zastavilo břevno. Nakonec se ještě blýskl R. Biško, který odvrátil snížení stavu. Pak přišla radost. Diváci: 750.

Sestava Kolína: Čižinský – Čapek (65. Křapka), R. Biško, J. Biško, Nešpor – Mar. Sedláček, Jelínek, Mich. Sedláček, Stejskal (89. Veselý) - Kateřiňák (88. Tvrzník), Štoček (85. Horák).

32. kolo: Čáslav - Meteor Praha 1:2, Admira Praha – FC Chomutov 1:1, Chrudim - Sparta Praha B 1:0, Domažlice – Štěchovice 2:1, Zápy - Karlovy Vary 3:1, Jirny - Roudnice nad Labem 1:0.

DIVIZE B
BANÍK SOUŠ - SK ČESKÝ BROD 2:2 (1:2)

Utkání začalo šťastněji pro hosty. V 12. před Müllerem zasáhl protivníkův zadák, jenže tak nešťastně, že míč si poslal do vlastní svatyně – 0:1. Za 10 minut však Štípek vyrovnal – 1:1. Přesto šli do kabin po úvodních 45 minutách spokojenější českobrodští hráči. Ve 32. jim vedení vrátil Šmejkal – 1:2. Když se zdálo, že ze Souše přivezou vítězství, o body je obral Štípek – 2:2.

Sestava Č. Brodu: Sova – Mlejnek, Kozák, Marek, Šmejkal – Moravec, Walter, Vobořil, Müller (83. Petřivý) – Marčík, Brabec.

30. kolo: Aritma Praha - LoKo Chomutov 1:0, Neratovice-Byškovice - Lovosice 5:1, Brozany - Úvaly 0:0, Žatec - Motorlet Praha 5:6, Kladno – Vyšehrad 1:1, Štětí – Louňovice 1:3, Litol - Nový Bor 4:2