Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 29. května 2016 a svátek má Maxim.

Jak pracuje četa prospěšných prací? Prací pro město Kolín k trvalému návyku

Od loňského listopadu pracuje pro město Kolín četa, která se věnuje úklidu, drobnějším opravám a podobně. Na téma party, která provádí pro město práce různého druhu, nás přivedli zaměstnanci, kteří se pohybují na kolínské poliklinice. Řekli bez obalu, že je zaujalo, že tito romští spoluobčané dokáží poctivě pracovat.

Jak pracuje četa prospěšných prací? Prací pro město Kolín k trvalému návyku
 
Publikováno: 2.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 31.10.2014 v 14:00
Rubrika: Ostatní

"Myšlenka prospěšných prací pro město mě napadla už dříve, ale chvíli trvalo, než se povedlo uvést nápad do praxe. Ten nápad v sobě obnáší hned několik rovin, jednak pomoci dlouhodobě nezaměstnaným a zároveň i městu. A protože zodpovídám za sociální oblast, bylo celkem logické vytvořit první pracovní četu pod odborem sociálních věcí v rámci resocializace - zkráceně ´znovuzakotvení do společnosti´. Pracovníky jsme vytipovali společně s úřadem práce, který jim vyplácí pravidelný plat ve výši minimální mzdy z titulu míst veřejně prospěšných prácí. Město hradí pouze náklady na pracovní pomůcky a školení bezpečnosti práce. Pracovníky musím pochválit, odvádějí dobrou práci," uvedl místostarosta Tomáš Růžička. Výsledkem je možnost uplatnění nezaměstnaným a ušetření městských peněz. Do budoucna je možné podle druhého muže radnice myšlenku ještě dál rozvíjet, ale bude samozřejmě záležet na výsledku říjnových voleb, zda vedení radnice bude mít zájem v tomto směru pokračovat.

Nyní pracuje ve skupině pět lidí, žádný z nich nepřekročil věk 40 let. "Začali jsme úklidovými pracemi, nedávno jsme skončili stavební práce na poliklinice a nyní pracujeme v psím domově," řekl před časem jejich koordinátor Petr Dušánek. Do budoucna má být rozšířena pracovní četa o dalších pět lidí. "Činností, kde se pracovní četa uplatňuje je hned několik, namátkou vyberu úklid vybraného veřejného prostranství, vyklizení půdních prostor budov v majetku města, úklid kolem městských sociálních zařízení (domov důchodců, pečovatelská služba, záchytka atd.), vyklízení nedobrovolně vrácených bytů, drobné opravy majetku města (například prostory pečovatelské služby na nové poliklinice), pomoc při opravách v kolínském psím útulku, s údržbou na centrálním hřbitově, výmalba veřejných prostor sociálního odboru a skutečně mnoho dalších," vysvětluje Tomáš Růžička.

Ilustrační snímek. Nezaměstnaní se mohou přičinit na veřejně prospešných pracích, pokud se práce neštítí.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
V kolínském Kině 99 vznikne v nevyužívané části za šatnami kavárnaAtletické žákyně si boj o postup na mistrovství Čech zkomplikovaly. Nepomohl ani nový rekord Sáry Blehové v hodu diskemSvětovou literaturu uvedli žáci Základní umělecké školy v kolínském divadélku Pro 33Loupežnická noc v Muzeu Kouřimska s divadelním souborem Mrsťa Prsťa
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM