Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 25. května 2016 a svátek má Viola.

Jaké má plány šermířská skupina Páni z Kolína? Horáček vám to poví

Jaké má plány šermířská skupina Páni z Kolína? Horáček vám to poví
 
Publikováno: 24.4.2014, Aktualizováno: 23.4.2014 v 16:00
Rubrika: Ostatní

Letošní sezónu zahájí Páni z Kolína ve čtvrtek 24. dubna v Poděbradech projektem ze středověku. "O necelý měsíc později, 17. května, pak pořádáme ve spolupráci s kulturním centrem v Poděbradech další ročník Slavností krále Jiřího. Hlavní naše květnová událost se ovšem uskuteční na kolínské jízdárně, kde uvedeme již 19. ročník historických bitev. Jako téma jsme zvolili 580. výročí bitvy u Lipan a následné dobývání Kolína," prozradil vedoucí skupiny historického šermu a dobové hudby Mirek Horáček.

Protože letos uplyne 100 let od začátku I. světové války, připravili Páni z Kolína na 16. srpna jako připomínku tohoto výročí Císařský den. "Jde o kulturní projekt v podobném stylu jako loňské 200. výročí návštěvy ruského cara v Kolíně. Chystáme toho pochopitelně mnohem víc, zmínil jsem jen ty největší události, s kterými se lidé v regionu mohou setkat, " řekl dále Mirek Horáček.

Navrch jsme se dověděli, že Páni z Kolína přijímají nové členy. "Ano, rozhodli jsme se rozšířit naše řady. Pár šikovných lidí se zájmem o historické slavnosti, šerm či bitvy by se nám hodilo. Kontakty zájemci najdou na našich webových stránkách," dodal vedoucí skupiny historického šermu a dobové hudby. Páni z Kolína hledají nové členy. V současnosti máme víc nabídek, než jsme schopní uspokojit. Proto i rozšiřujeme naše řady, a to nejen o šermíře. Podstatný je zájem o historii a odpovědnost. Pracujeme se zbraněmi a amatérismus či nespolehlivost si nemůžeme dovolit," konstatuje Mirek Horáček. Zájemci se mohou ozvat přímo jemu na telefonní číslo 607 502 197.

Plakát na 19. ročník historické bitvy. Uskuteční se jako obvykle v areálu na kolínské jízdárně.
Foto: Páni z Kolína
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Ve II. atletické lize mužů nestačili kolínští borci na žádného ze soupeřů a skončili poslední Cerhenický i kolínský vrah se stále nacházejí ve vězeníFotbalisté FK Kolín i Českého Brodu vyhráli. Ale až po penaltáchVýsledky a tabulky fotbalových soutěží od kraje po IV. třídu
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM