Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. srpna 2016 a svátek má Evelína.

Jindřich Štreit o cizincích s cizinci na vernisáži výstavy v Městské knihovně v Kolíně

Jméno Jindřicha Štreita, světoznámého fotografa a pedagoga, je spojeno se sociálními tématy a jedním z ústředních je migrace. Situaci cizinců se věnoval v cyklech fotografovaných na Sibiři, v Brazílii i v jiných vzdálených částech světa. V Kolíně momentálně vystavuje fotografie z cyklu Jsme ze stejné planety, v němž se zaměřil na cizince usazené v České republice.

Jindřich Štreit o cizincích s cizinci na vernisáži výstavy v Městské knihovně v Kolíně
 
Publikováno: 26.11.2014 v 16:00, Aktualizováno: 25.11.2014 v 12:00
Rubrika: Kultura

Proč si vybrali právě Českou republiku? Co je sem přivedlo a jak se tady cítí? Čím jsou zde překvapení, co vidí jako pozitivum, co jim naopak vadí a ztěžuje život? O tom všem mluvili cizinci, které Jindřich Štreit zachytil svým fotoaparátem, s novinářkou Martinou Vašíčkovou a jejich příběhy jsou nedílnou součástí výstavy. Mluvili o tom i cizinci, kteří si pro svůj život vybrali Kolín a kteří se zúčastnili slavnostní vernisáže 20. listopadu v Městské knihovně Kolín. K lepšímu pochopení situace cizinců v Kolíně přispěli svými slovy i kronikář města Petr Křemen a sociální pracovnice kolínské pobočky Centra pro integraci cizinců (CIC) Martina Čáslavová.

CIC výstavu a diskusi uspořádalo v rámci projektu Společný kraj, podpořeného Evropským fondem pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Fotografie z cyklu Jsme ze stejné planety si můžete v čítárně Městské knihovny Kolín zdarma prohlédnout pouze do tohoto pátku 28. listopadu. Putovní výstavu iniciovala a do Kolína zapůjčila Charita ČR, z kompletního souboru 30 fotografií je zde k vidění 14. Pokud vás příběhy a fotografie zaujmou, můžete využít také srdečného pozvání Jindřicha Štreita na happening - sázení stromů, tedy symbolické zapouštění kořenů - v Olomouci v roce 2015, jehož se zúčastní jak fotograf, tak fotografovaní cizinci.

Momentka z vernisáže výstavy fotografií Jindřicha Šteita, která se konala v Městské knihovně v Kolíně 20. listopadu.
Foto: CIC Praha
Autor článku: Kristýna Šlajsová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Na XXXI. Světové dny mládeže do Krakova se Šárovcovi z Předhradí vypravili autostopemZáří v Kolíně je doslova nabité nejrůznějšími akcemiAleš Pitzmos z Čáslavi, který pracuje v Kolíně, je multižánrovým autoremKolínské posvícení začíná ve čtvrtek 25. srpna
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM