Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. ledna 2017 a svátek má Drahoslav.

Kam galerista Kim Houdek vložil deset tisíc, které dostal za Cenu města Kolína za rok 2013?

Kam galerista Kim Houdek vložil deset tisíc, které dostal za Cenu města Kolína za rok 2013?
 
Publikováno: 13.11.2014 v 16:00, Aktualizováno: 12.11.2014 v 16:00
Rubrika: Kultura

Miloš Kim Houdek, držitel Ceny města Kolína za rok 2013 a majitel Malé galerie Na Hradbách v Kolíně, překvapil veřejnost svým novým projektem. Deset tisíc korun, které před rokem dostal na radnici spolu se zmíněným oceněním, vložil do tisku a výlepu 18 literárních plakátů. Lidé je na třech plakátovacích plochách - u Masarykova mostu na Zálabí, u Sokolovny a u Komenského parku - určitě nepřehlédnou.

Cyklus plakátů "Za těmi slovy" se hlásí k odkazu amerických beatniků, kteří své plakáty lepili na okna kaváren či rozdávali při veřejných čteních v New Yorku či San Francisku. Každý plakát je dílem jiného autora. Jde o okruh přátel Malé galerie z Prahy a Kolína včetně již nežijících osobností jako byly Jan Kubíček, Alva Hajn, Věra Jirousová či Jiří Červín st. Černobílé plakáty někdy nesou pouze báseň nebo fotografii, ale častěji jsou kombinací poezie a grafiky.

"Proč by měly být na plakátovacích plochách jen výprodeje koberců?" klade řečnickou otázku Kim Houdek. Podle něj půjde o jakousi společenskou zkoušku, která ukáže, jak poezie na ulici obstojí. Na výlepových plochách budou literární plakáty viset 14 dní, souběžně budou od 11. listopadu vystaveny i v Malé Galerii Na Hradbách a v pražské literární kavárně Řetězová.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Pro rok 2017 je ve hře téměř 200 miliónů korun pro Kolín z dotačních penězŘepařská drážka chystá depoV úterý bude část města bez prouduSpolek pro veřejná přístaviště nedostal dotaci
Kalendář akcí: Leden
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
St
 
4
11
25
 
Čt
 
5
12
26
 
 
6
 
So
 
7
 
Ne
1
8
15
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Koupě (5 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM