Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 10. prosince 2016 a svátek má Julie.

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám
 
Publikováno: 19.3.2014, Aktualizováno: 11.3.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Organizační výbor soutěže Stavba roku poslal před velkou porotu celkem 42 stavebních děl ve 4 kategoriích. Podle ředitele stavební školy v Kolíně Jindřicha Synka má na vysokém počtu nominovaných staveb kromě počtu kategorií vliv především rozšíření územního obvodu na Kutnohorsko a Nymbursko. Právě se vznikem maturitního studia na tehdejším učilišti v roce 1994 je spojována tradice udělení výročních cen. Naopak podle průmyslníka Pavla Koláře loni samostatné kategorie pozemní resp. regionální stavby organizační výbor "úsporně" sloučil v rámci Kolínska. Jejich gestorem je tak dvojice Jozef Pittel a Petr Linart, která shodou okolností momentálně působí ve stavební komisi městské rady.

Podle poslance Pavla Čiháka, který bude o zavedené proceduře informovat ministra dopravy, dostane nyní veřejnost dostatečný čas k vyjádření se k některým stavbám. Teprve potom budou do zasedací síně východního křídla zámeckého paláce sezváni porotci a s konečnou platností rozhodli.

V kategorii pozemní stavby Kolínska jsou navrženy například: výrobní závod Bioenergo v ulici Pod Hroby, obchod Profizoo čp. 1044 v Kremličkově ulici, volejbalové kurty Borky, adaptace prostor v divadle na galerii, adaptace přístavního domku na restauraci v Rybářské ulici, budova patologie v nemocnici a workoutové hřiště v Brankovickéulici, vesměs stavby z Kolína, ale i výrobna cukrovinek Musilová v Pňově-Předhradí nebo administrativní budova Autodoprava Honz u Veltrub.

V kategorii dopravní stavby Kolínska byly třeba nominovány: hřiště školní družiny v Kmochově ulici, rekonstrukce hřiště Základní školy Prokopa Velikého a chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám, vesměs stavby z Kolína, ale i zahrada Mateřské školy Kollárova v Českém Brodě či hřiště Základní školy Sendražice.
 

V pozadí kolínské Bioenergo - lisovna olejů a elektrárna. Jeden z kandidátů na stavbu roku.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý / Aleš Zahajský
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Silvestrovský běh letos s registrací předem! Včas přihlášení zaplatí levnější startovnéŠachisté Sokola Kolín zahájili novou sezónu. Dokázali porazit Písek i s velmistrem a mezinárodním mistremAtletka Natálie Olivová předvedla český výkon roku!
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM