Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 26. června 2016 a svátek má Adriana.

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám
 
Publikováno: 19.3.2014, Aktualizováno: 11.3.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Organizační výbor soutěže Stavba roku poslal před velkou porotu celkem 42 stavebních děl ve 4 kategoriích. Podle ředitele stavební školy v Kolíně Jindřicha Synka má na vysokém počtu nominovaných staveb kromě počtu kategorií vliv především rozšíření územního obvodu na Kutnohorsko a Nymbursko. Právě se vznikem maturitního studia na tehdejším učilišti v roce 1994 je spojována tradice udělení výročních cen. Naopak podle průmyslníka Pavla Koláře loni samostatné kategorie pozemní resp. regionální stavby organizační výbor "úsporně" sloučil v rámci Kolínska. Jejich gestorem je tak dvojice Jozef Pittel a Petr Linart, která shodou okolností momentálně působí ve stavební komisi městské rady.

Podle poslance Pavla Čiháka, který bude o zavedené proceduře informovat ministra dopravy, dostane nyní veřejnost dostatečný čas k vyjádření se k některým stavbám. Teprve potom budou do zasedací síně východního křídla zámeckého paláce sezváni porotci a s konečnou platností rozhodli.

V kategorii pozemní stavby Kolínska jsou navrženy například: výrobní závod Bioenergo v ulici Pod Hroby, obchod Profizoo čp. 1044 v Kremličkově ulici, volejbalové kurty Borky, adaptace prostor v divadle na galerii, adaptace přístavního domku na restauraci v Rybářské ulici, budova patologie v nemocnici a workoutové hřiště v Brankovickéulici, vesměs stavby z Kolína, ale i výrobna cukrovinek Musilová v Pňově-Předhradí nebo administrativní budova Autodoprava Honz u Veltrub.

V kategorii dopravní stavby Kolínska byly třeba nominovány: hřiště školní družiny v Kmochově ulici, rekonstrukce hřiště Základní školy Prokopa Velikého a chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám, vesměs stavby z Kolína, ale i zahrada Mateřské školy Kollárova v Českém Brodě či hřiště Základní školy Sendražice.
 

Autor článku: Michal Černý / Aleš Zahajský
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínská radnice zakoupí olejomalbu Jana Tichého. Jedná se o rozměrný obraz Na břehu řeky RýnaFestival Červenopečecká pecka se letos uskuteční v zámeckém parku Kladivářka Šafránková bojuje se světovou špičkou a zatím se jí daří držet nejlepšíchDo kraje bitvy u Kolína se vyběhne z Nové Vsi I v sobotu 25. června
Kalendář akcí: Červen
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
14
21
28
St
1
8
15
22
29
Čt
2
9
16
23
30
3
10
17
24
 
So
4
11
18
25
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (4 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM