Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 26. května 2016 a svátek má Filip.

Kolín může díky dotaci uspořit až 3 miliony při rekonstrukci dvou lokalit

Kolín může díky dotaci uspořit až 3 miliony při rekonstrukci dvou lokalit
 
Publikováno: 16.2.2014
Rubrika: Ostatní

Město Kolín může získat státní dotaci na rekonstrukci lokality zvané "šachovnice" rozkládající se mezi ulicemi Masarykova a Na Magistrále a na proměnu vybrané oblasti v Družstevní ulici, kde mj. vznikne hřiště pro seniory.

Radnice loni obě investiční akce naplánovala udělat pouze s vlastními finančními prostředky, aniž by tušila, že státní podpora na renegeraci zanedbaných sídlištních ploch bude vypsána.

"Město by získání dotace přivítalo, " sdělil očekávaně starosta Vít Rakušan. Nedávno schválený rozpočet počítá s částkou 4 miliony korun. Pokud se radnici podařilo státní podporu dostat, mohla by ušetřit až 3 miliony. Dotace totiž může dosahovat až 75 procent celkové výše investic. "To by pro náš napjatý rozpočet znamenalo výraznou pomoc," doplnil starosta.

Žádost o dotaci musí město podat do poloviny tohoto měsíce. Na jaře by mohlo znát výsledek. Jistá šance podpory existovala i pro úpravu Březinovy ulice, kde se plánuje nový chodník i vznik dalších parkovacích míst. Avšak vzhledem k tomu, že pozemky nepatří pouze městu, ale i soukromému vlastníkovi, muselo se možnosti požádat o dotaci vzdát.

Všechny tři naplánované investiční akce se provedou letos, prvně dvě zmíněné i bez státního příspěvku, pokud by jej město nedostalo.
 

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

RedFox - pondělí 17.2.2014, 11:20
Kolín může uspořit mnohem více....je prakticky zbytečné většinu věcí rekonstruovat dokud chodníky nebudou opět sloužit k chůzi (né jako v případě okolí "šachovnice", kde se změnily na parkoviště), či dokud travnaté a okrasné plochy draxe osázené budou sloužit k odstavování aut, či jako senkrovna pro naše miláčky.... Bohužel při stavu morálky a občanské slušnosti v této zemi je většina peněz vyhazována "do luftu". Neumíme a nechceme se umět choavt a vše nám slouží jen k devastaci....poté se rozplýváme jaký pořádek to mají v té "západní cizině"....

Nepřehlédněte...
Z „pracáku“ pojede kladivářka Kateřina Šafránková na své druhé letní olympijské hry!Výsledky a tabulky fotbalových soutěží od kraje po IV. tříduKolín schválil smlouvy o poskytnutí dotací sportovním a kulturním organizacímPrůmyslová zóna u Ovčár se rozšiřuje, má vynést až 100 milionů korun
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM