Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. srpna 2016 a svátek má Augustýn.

Kolín může díky dotaci uspořit až 3 miliony při rekonstrukci dvou lokalit

Kolín může díky dotaci uspořit až 3 miliony při rekonstrukci dvou lokalit
 
Publikováno: 16.2.2014
Rubrika: Ostatní

Město Kolín může získat státní dotaci na rekonstrukci lokality zvané "šachovnice" rozkládající se mezi ulicemi Masarykova a Na Magistrále a na proměnu vybrané oblasti v Družstevní ulici, kde mj. vznikne hřiště pro seniory.

Radnice loni obě investiční akce naplánovala udělat pouze s vlastními finančními prostředky, aniž by tušila, že státní podpora na renegeraci zanedbaných sídlištních ploch bude vypsána.

"Město by získání dotace přivítalo, " sdělil očekávaně starosta Vít Rakušan. Nedávno schválený rozpočet počítá s částkou 4 miliony korun. Pokud se radnici podařilo státní podporu dostat, mohla by ušetřit až 3 miliony. Dotace totiž může dosahovat až 75 procent celkové výše investic. "To by pro náš napjatý rozpočet znamenalo výraznou pomoc," doplnil starosta.

Žádost o dotaci musí město podat do poloviny tohoto měsíce. Na jaře by mohlo znát výsledek. Jistá šance podpory existovala i pro úpravu Březinovy ulice, kde se plánuje nový chodník i vznik dalších parkovacích míst. Avšak vzhledem k tomu, že pozemky nepatří pouze městu, ale i soukromému vlastníkovi, muselo se možnosti požádat o dotaci vzdát.

Všechny tři naplánované investiční akce se provedou letos, prvně dvě zmíněné i bez státního příspěvku, pokud by jej město nedostalo.
 

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

RedFox - pondělí 17.2.2014, 11:20
Kolín může uspořit mnohem více....je prakticky zbytečné většinu věcí rekonstruovat dokud chodníky nebudou opět sloužit k chůzi (né jako v případě okolí "šachovnice", kde se změnily na parkoviště), či dokud travnaté a okrasné plochy draxe osázené budou sloužit k odstavování aut, či jako senkrovna pro naše miláčky.... Bohužel při stavu morálky a občanské slušnosti v této zemi je většina peněz vyhazována "do luftu". Neumíme a nechceme se umět choavt a vše nám slouží jen k devastaci....poté se rozplýváme jaký pořádek to mají v té "západní cizině"....

Nepřehlédněte...
Festival Rockový Týnec se uskuteční v sobotu 27. srpna v přírodním areálu na OstrověZáří v Kolíně je doslova nabité nejrůznějšími akcemiKolínské posvícení začíná ve čtvrtek 25. srpnaFesťák na tvrzi v Nebovidech se koná v sobotu 27. srpna. Zahrají na něm Kozičky a další post punkeři
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM