Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 7. prosince 2016 a svátek má Ambrož.

Kolínské atletické žactvo závodilo na více frontách. Reprezentovalo klub, ale i Středočeský kraj

Publikováno: 28.6.2014 v 12:00, Aktualizováno: 23.6.2014 v 12:00

Předminulý atletický víkend patřil z kolínského pohledu jednoznačně nejmladším kategoriím. Zatímco v pátek si to na stadiónu ve Vlašimi rozdali mladší žáci a žákyně ve 3. kole středočeského krajského přeboru, jejich starší kolegové si to na stejném místě rozdali v sobotu v generálce na mistrovství republiky, kterým bylo mezikrajské utkání. Nejmenší adepti atletiky, chlapci a dívky z přípravek, se sešli potom v neděli v Čáslavi.

V kategorii mladšího žactva se mnohem více dařilo chlapcům. Ti zvítězili ve 3. kole krajského přeboru rozdílem třídy a upevnili si před podzimním finále pozici na čele skupiny B. Děvčata naopak o jediný bod podlehla domácí Vlašimi. Vítězství v jednotlivých disciplínách vybojovali Košatová v běhu na 150 m (22,02 s), Höffner na 600 m a ve skoku dalekém (1:48,39 min. a 453 cm), Škopková rovněž v dálce (438 cm) a Jeřábek ve vrhu koulí a v míčku (9,35 a 51,65 m).

Výsledek 3. kola:

Chlapci: 1. Sokol Kolín-atletika 171, 5, 2. AC Čáslav 121, 3. Spartak Vlašim 82,5, 4. Slavoj Stará Boleslav 69, 5. Sokol Kolín-atletika B 46

Dívky: 1. Spartak Vlašim 136, 2. Sokol Kolín-atletika 135, 3. Stará Boleslav 102, 4. AC Čáslav 70, 5. Sokol Kolín-atletika B 22

Na mezikrajové utkání staršího žactva, v němž v dresu každého ze 14 krajů ČR startovali vždy dva nejlepší závodníci, bylo nominováno 7 kolínských chlapců a dívek. Bohužel kvůli školním akcím chyběli v současnosti nejkvalitnější kolínský žák Štěpán Hampl a také další sprinter Matěj Čapek. Nejvíce se dařilo oštěpařce Markétě Hartmanové, která v těžké konkurenci vybojovala v hodu oštěpem 7. místo za 32,59 m, stejně tak 4 body získal ve skoku dalekém Jiří Kraus v osobním rekordu 592 cm. Tři body pak získal pro tým Středočeského kraje Jindřich Semotam ve skoku o tyči (290 cm), jenž startoval také v běhu na 100 m přek. (15,55 s). Dva body díky překonanému osobnímu rekordu 175 cm vybojoval také výškař Jan Jína. V téže disciplíně zdolal Jakub Šanc rovněž kvalitních 170 cm. Ten startoval i v běhu na 600 m (1:39,99 min.). Mezi dívkami na této trati uzavřela bodovanou desítku Kateřina Doudová (1:45,65 min.). Sedmým Kolíňákem na startu byl Adam Bezucha, který zaběhl 60 m za 7,97 a 300 m za 40,90 s. Body přidal na středočeské konto spolu s Jiřím Krausem jako členové štafety na 4x60 m, která doběhla sedmá.

Středočeská výprava obsadila v konečném účtování 6. místo, když podstatně úspěšnější byly dívky, které vybojovaly bronzovou příčku, zatímco chlapci byli až jedenáctí.

Autor článku: j. tuček

Ve městech můžeme potkat mnohdy víc zvířat než na venkověŘadu ulic vytipovali k opravěSbor Continuo zazpívá v BartolomějiNoví policisté pro Kolín i kraj
Kalendář akcí: Prosinec