Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 29. července 2016 a svátek má Marta.

Kolínský Den záchranářů letos podevatenácté a s mottem: Tatra ve službách požární ochrany

Tradičně se na Den vítězství 8. května sejdou do Kolína záchranáři z celého kraje. Letos se bude pod záštitou starosty Víta Rakušana konat v pořadí 19. ročník Dne záchranářů. Celoměstská celodenní slavnost bývá jednou z nejmasovějších událostí roku. Je to tím, že se na podílí obrovské množství lidí od profesionálních záchranářů, přes dobrovolnické organizace a zájmové spolky až třeba po taneční a hudební soubory. Program Dne Záchranářů je orientovaný na širokou veřejnost a nepochybně si ho užijí rodiny s dětmi. Tím, že Den Záchranářů není prvoplánově zábavou, ale spíše demonstrací síly a možností záchranářů získává zvláštní přitažlivost násobenou ještě tím, že publikum dostává možnost se některých ukázek aktivně účastnit.

Kolínský Den záchranářů letos podevatenácté a s mottem: Tatra ve službách požární ochrany
 
Publikováno: 7.5.2015 v 6:00, Aktualizováno: 5.5.2015 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

"Bohatý program odstartuje v 8 hodin jízda záchranářské techniky, která ve dvou větvích dorazí od stanice Hasičského záchranného sboru Kolín na Karlovo náměstí. Tam se bude také odehrávat hlavní část dopoledního programu, který profesionální i dobrovolní hasiči letos připravili v duchu motta "TATRA ve službách požární ochrany," uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Program Dne Záchranářů se bude jako obvykle odehrávat na několika místech souběžně (informujeme o nich podrobněji samostatně na jiných místech). Lidé se jistě vypraví na Karlovo náměstí, do Křičkovy ulice, na Kmochův ostrov, na střelnici i do vojenského prostoru v Třídvorské ulici. K návštěvě je zve i AVE Kolín a kolínský archiv v Zahradní ulici. Naštěstí bude Kolíňákům od 13 do 17 hodin zdarma k dispozici kyvadlová autobusová doprava na trase: Náměstí Republiky – Střelnice – Třídvorská – Zálabí v intervalu cca 30 minut.

Pokud se chystáte přijet do Kolína autem, dejte pozor: Od 7. (17 hodin) do 8. května (18 hodin) dojde k úplné uzavírce ulic Husova, Zámecké, Kovářské, Pražské, Kutnohorské, Sokolské, Brankovické a Křičkovy. Uzavřeno bude pochopitelně i Karlovo náměstí.
 

Den Záchranářů má motto: Tatra ve službách požární ochrany.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Červín, Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kuželkář Roman Weiss získal bronzovou medaili na mistrovství ČR dvojicPiano hraje v kolínském Komenského parku od 20. červenceTýnecký mazec se stal již podesáté svátkem tvrdé muziky Basketbalová NBL se vrací k nadstavbě. A mění play-off!
Kalendář akcí: Červenec
Po
 
4
11
18
25
Út
 
5
12
19
26
St
 
6
13
20
27
Čt
 
7
14
21
28
1
8
15
22
29
So
2
9
16
23
30
Ne
3
10
17
24
31
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM