Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 8. prosince 2016 a svátek má Květoslava.

Kolínský Den záchranářů letos podevatenácté a s mottem: Tatra ve službách požární ochrany

Tradičně se na Den vítězství 8. května sejdou do Kolína záchranáři z celého kraje. Letos se bude pod záštitou starosty Víta Rakušana konat v pořadí 19. ročník Dne záchranářů. Celoměstská celodenní slavnost bývá jednou z nejmasovějších událostí roku. Je to tím, že se na podílí obrovské množství lidí od profesionálních záchranářů, přes dobrovolnické organizace a zájmové spolky až třeba po taneční a hudební soubory. Program Dne Záchranářů je orientovaný na širokou veřejnost a nepochybně si ho užijí rodiny s dětmi. Tím, že Den Záchranářů není prvoplánově zábavou, ale spíše demonstrací síly a možností záchranářů získává zvláštní přitažlivost násobenou ještě tím, že publikum dostává možnost se některých ukázek aktivně účastnit.

Kolínský Den záchranářů letos podevatenácté a s mottem: Tatra ve službách požární ochrany
 
Publikováno: 7.5.2015 v 6:00, Aktualizováno: 5.5.2015 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

"Bohatý program odstartuje v 8 hodin jízda záchranářské techniky, která ve dvou větvích dorazí od stanice Hasičského záchranného sboru Kolín na Karlovo náměstí. Tam se bude také odehrávat hlavní část dopoledního programu, který profesionální i dobrovolní hasiči letos připravili v duchu motta "TATRA ve službách požární ochrany," uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Program Dne Záchranářů se bude jako obvykle odehrávat na několika místech souběžně (informujeme o nich podrobněji samostatně na jiných místech). Lidé se jistě vypraví na Karlovo náměstí, do Křičkovy ulice, na Kmochův ostrov, na střelnici i do vojenského prostoru v Třídvorské ulici. K návštěvě je zve i AVE Kolín a kolínský archiv v Zahradní ulici. Naštěstí bude Kolíňákům od 13 do 17 hodin zdarma k dispozici kyvadlová autobusová doprava na trase: Náměstí Republiky – Střelnice – Třídvorská – Zálabí v intervalu cca 30 minut.

Pokud se chystáte přijet do Kolína autem, dejte pozor: Od 7. (17 hodin) do 8. května (18 hodin) dojde k úplné uzavírce ulic Husova, Zámecké, Kovářské, Pražské, Kutnohorské, Sokolské, Brankovické a Křičkovy. Uzavřeno bude pochopitelně i Karlovo náměstí.
 

Autor článku: Jiří Červín, Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví Kozlové zdolali na domácím ledě postupně České Budějovice a Jindřichův HradecŠachisté Sokola Kolín zahájili novou sezónu. Dokázali porazit Písek i s velmistrem a mezinárodním mistremAtletka Natálie Olivová předvedla český výkon roku!
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM