Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 31. srpna 2016 a svátek má Pavlína.

Kolínští atleti skvěle reprezentovali Česko. Pražáková vyhrála skok o tyči, Jiranová zase běh na 400 m

Publikováno: 9.7.2014 v 12:00, Aktualizováno: 7.7.2014 v 12:00

Čtyři kolínští atletičtí mistři České republiky reprezentovali v uplynulých dnech svou vlast na mezistátních utkáních. Nejprve se 4. července utkaly v hlavním městě Maďarska týmy České republiky, Slovenska a domácí reprezentace v kategorii dorostu, o den později se v Slovinském Gradci střetla družstva Slovinska, Maďarska, Chorvatska, Slovenska a České republiky v kategorii juniorů. Na obou mezistátních utkáních byla kolínská atletika zastoupena dvěma závodníky a jedním trenérem.

V Budapešti si pod dohledem svého otce výborně vedla Zuzana Pražáková. Již jistá účastnice letošních olympijských her mládeže v čínském Nanjingu naprosto nepřipustila žádnou diskusi o tom, kdo je nejlepší tyčkařkou ve startovním poli. Své soupeřky porazila výkonem 380 cm rozdílem třídy, na 2. místě za ní skončila její reprezentační kolegyně Sabina Pöschlová, která zdolala laťku ve výšce 360 cm.

Zuzana si skvěle vedla i ve své druhé disciplíně, hodu diskem, kde podlehla po výkonu 37,24 m pouze Maďarce Kálmánové a obsadila stříbrnou příčku. Druhým kolínským zástupcem byl diskař Matěj Svoboda, který poslal své náčiní na 51,21 m, tedy skoro o dva metry dále než při vítězství na mistrovství ČR, a obsadil tímto hodem 4. místo. Oba Kolíňáci tak výrazně přispěli k celkovému vítězství českého výběru, který nasbíral 310 bodů. Druzí skončili domácí Maďaři s 279 body a třetí Slováci se 168 body.

Ve Slovinsku si pod vedením Ratislava Šediny vedly výborně obě kolínské juniorky. Helena Jiranová na trati 400 m porazila všech devět svých soupeřek, když v cílové rovince předčila Chorvatku Filipovičovou o 16 setin sekundy a vytvořila nový kolínský historický rekord časem 54,40 s. Jen škoda, že k limitu pro individuální start na mistrovství světa v USA jí pouhých 0,15 s chybělo!

Svůj první reprezentační start proměnila ve velký úspěch také Renata Vocásková. Ta totiž na trati 1.500 m podlehla pouze Slovince Pokrivačové a v čase 4:41,25 min. získala za 2. příčku pro svůj tým 9 bodů. I tady v celkovém hodnocení český tým jasně zvítězil, když nasbíral 514,5 bodu. Druzí skončili Maďaři (438), třetí domácí Slovinci (419,5), čtvrtí Chorvaté (398,5) a pátí Slováci (266,5).

Autor článku: j. tuček

V kolínské nemocnici otevřeli první miniknihovnyZákladní školu v Kmochově ulici v Kolíně má město nechat nasvítitNa ústřední hřbitově v Kolíně znovu opraví střechu WCMagický Golem očaroval návštěvníky čtvrtého Historického dne na Kmochově ostrově v Kolíně
Kalendář akcí: Srpen