Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 1. července 2016 a svátek má Jaroslava.

Kolínští basketbalisté překvapivě uspěli na palubovce třetího družstva, to však bylo oslabené

Po čtyřech porážkách se kolínští basketbalisté ve středu 13. března chytili a v 37. kole Mattoni NBL nečekaně vyhráli v Opavě. Podle trenéra hostů Predraga Benáčka cestu za vítězstvím jeho svěřencům hodně usnadnila neúčast klasického rozehrávače Slezanů Jakuba Šiřiny. Domácí nepodali optimální výkon a v každé čtvrtině bodově zaostávali, nejmarkantnější to bylo v prvním jíž Kolín vyhrál o 9 bodů.

Publikováno: 14.3.2014 v 8:00

BK OPAVA - BC KOLÍN 64:78 (16:25, 15:17, 21:22, 12:14)

Komentář z utkání jsme převzali z webu opavského týmu: „Jakub Šiřina, klíčový muž opavského týmu v civilu pouze na lavičce. První signál k tomu, že na Slezany nečeká lehké utkání. To se také potvrdilo. Domácí působili nervózním dojmem, míč ne neposlouchal tak jak by si představovali. V první čtvrtině se jim podařilo odrazit nápor hostů, bohužel ale jen v její první části. Po úvodních deseti minutách vedlo Farfallino 25:16.

Mizérie pokračovala i ve druhém hracím období. Na konci druhé desetiminutovky přece jen domácí něco málo z kolínského náskoku stáhli, zpět do kolen je ale poslal trojkou Field.

Kdo čekal, že obraz hry se změní po přestávce, musel být zklamán. Trápení opavského výběru pokračovalo. Spousta zkažených míčů, nepřesná střelba, hlavně pak z dálky. Malinký plamínek naděje začal plápolat po bodech Kuby Blažka, Slezané rázem prohrávali jen o pět bodů, bohužel za malý okamžik naděje dalším neúspěšným útokem definitivně zhasla.

Vítězové jsou v tabulce trvale na 8. místě a zdá se, že na této příčce už do konce základní části i zůstanou. Ještě silnějšího protivníka dostali Kolínští pro následující kolo. V něm hostí druhý Prostějov. Zápas se hraje v sobotu 15. března od 17.45 v hale Spojů.

Body Kolína: Lewis Jeremy Matthew 17, Machač David 12, Mitchell Ashton 12, Field Richard 9, Sýkora Martin 8, Ličartovský Štefan 7, Zuzák Stanislav 7, Horák Ladislav 6.

Autor článku: Michal Černý

Opět se uzavře Masarykův most v Kolíně, od soboty 2. červenceSpolek Otevřená ulice zve Kolíňáky tentokrát na kulturní večer v letním kině Stručně z Kolína: Příslib celokrajského Internetu, kolínské hřbitovy posunuly zavírací dobuProvoz kolínského letního kina se za deště přesouvá pod střechu. Stalo se to hned první den provozu
Kalendář akcí: Červenec