Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. srpna 2016 a svátek má Luděk.

Kolínští basketbalisté skončili i počtvrté bez výhry, k bodům ale měli zatím nejblíže

Kolínští basketbalisté odjížděli večer na pražskou Folimanku s touhou uspět ve svém čtvrtém vystoupení v letošním ročníku nejvyšší tuzemské ligy a připsat si tak svou první výhru. Jak již napovídaly výsledky vzájemných utkání z minulých ročníků, dalo se čekat, že to nebude opět nic jednoduchého a o výsledku bude rozhodovat minimální bodový rozdíl. Očekávání malého rozdílu ve skóre se naplnilo, ne tak očekávání výhry BC Kolín – počtvrté se radoval soupeř.

Publikováno: 9.10.2014 v 16:00

NBL

USK PRAHA - BC KOLÍN 80:76 (16:17, 13:22, 31:19, 20:18)

Na palubovce USK byly k vidění dvě vyrovnané čtvrtiny (první a závěrečná) a dvě čtvrtiny, v níž vždy výrazně přehrával jeden tým druhý. Po vyrovnané první čtvrtině se na počátku té druhé chopili taktovky Hammond s Fieldem, kteří se úspěšnými trojkovými pokusy a proměněnými trestnými hody přidali k bodové produkci Chána a stanovili tak po 4. odehrané minutě rozdíl 13 bodů ve prospěch hostů. Kolínským nahrával opět vysoký počet ztrát mladých Sov a do kabin se šlo s desetibodovým vedením pro hosty.

Třetí perioda byla jednoznačnou střeleckou ódou na radost domácích, když se do střeleckých pozic dostávali svou dravou a rychlou hrou. Nikolić se svou trojkou a v té chvíli patnáctým bodem dotáhl na stejný účet Chána, jenž sice otevřel tuto část hry, ale dále již dominovali hráči USK. Do čtvrté části se šlo s dvoubodovým vedením domácích, které si už nenechali vzít. Místy jejich náskok vyšplhal až na 8 bodů, a i když se na kolínské straně především Hammond, Chán a Ličartovský snažili výsledek zvrátit, nepovedlo se, a tak si na první vítězství budou muset hosté počkat minimálně do soboty 11. října, kdy se v hale Spojů od 17:45 představí hráči Brna.

Body Kolína: Chán Aleš 22, Hammond Bryan Nicholas 18, Ličartovský Štefan 11, Field Richard 7, Horák Ladislav 6, Vocetka Michal 6, Faifr Samuel 2, Machač David 2, Moravec Luboš 2.

Autor článku: Ivan Martinec

Kolínské posvícení začíná ve čtvrtek 25. srpnaSedmá Otevřená ulice se uskuteční ve středu 24. srpna od 17 hodin pod sv. Bartolomějem v KolíněMěstský společenský dům v Kolíně má nové osvětlení sálu s LED diodami a plynulým stmívánímV minulých dnech prožíval Kolín další dopravní komplikace
Kalendář akcí: Srpen