Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 26. června 2016 a svátek má Adriana.

Kolínští basketbalisté srovnali s Ostravou krok, Mitchell dal 34 bodů, nejlepší byl ale Horák

Hráči BC Kolín vybojovali ve středu 19. února třináctou výhru. V tabulce zůstávají na 8. místě, ale v počtu vítězství se dotáhli na sedmou Ostravu.

Publikováno: 20.2.2014 v 12:25

BC KOLÍN - NH OSTRAVA 95:90 (25:19, 21:22, 11:20, 38:29)

Kolín si v průběhu celého prvního poločasu držel několikabodové vedení. Do třetí čtvrtiny vstoupila Ostrava lépe. Hned v jejím začátku vyrovnala na 46:46. Kolíňáci ale otočili a postupně získali až 7bodový náskok. Ostravě se ho během dvou minut podařilo zlikvidovat a do konce této čtvrtiny odskočila na 4 body.

V poslední čtvrtině narostla ztráta domácích až na 7 bodů. Po koších Jeremyho Lewise, Richarda Fielda a Ashton Mitchela bylo srovnáno na 68:68. Vedení na stranu Kolína získal úspěšnou trojkovou střelou Jeremy Lewis. Další body přidali Ashton Mitchell se Standou Zuzákem a Kolín vedl 74:68.

Minutu a 48 vteřin před koncem se rozdíl ve skóre ztenčil na 2 body. Pak se ale prosadil David Machač, když proměnil střelu i následný trestný hod. Po neúspěšném útoku soupeře vypálil přesnou trojku Ashton Mitchell, který zvýšil na 89:81. Zbývalo 38 vteřin. Ostrava utkání ještě zdramatizovala, když nejdříve dvěma trojkami snížila na 91:87 a vzápětí Zbránek trestnými hody upravil na 92:89. Závěrečných 18 sekund patřilo Kolíňákům, kteří se o vítězství nenechali připravit.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Láďa Horák, autor 10 doskoků a 8 bodů. Nejužitečnějším hráčem se stal s validitou 38 Ashton Mitchell, který si připsal 34 bodů, 5 asistencí, 10 získaných faulů a 3 doskoky. Jeremy Lewis nasázel 22 bodů. Richard Field přidal 11 bodů a 5 doskoků. David Machač a Martin Sýkora měli na kontě po 7 doskocích a 7 bodech.

Body Kolína: Mitchell Ashton 34, Lewis Jeremy Matthew 22, Field Richard 11, Horák Ladislav 8, Machač David 7, Sýkora Martin 7, Zuzák Stanislav 6.