Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 28. června 2016 a svátek má Lubomír.

Kolínští basketbalisté utrpěli nečekané ztráty s teoreticky horšími soupeři

Ve 28. kole nejvyšší domácí ligy BC Kolín prohrál se Svitavami. Dokázal smazat osmnáctibodovou ztrátu, ale koncovka vyšla soupeři. V sobotu podlehl Brnu 86:91 až po pětiminutovém prodloužení. Příští duel sehraje Kolín až za týden ve středu.

Publikováno: 5.2.2014 v 18:00

BC KOLÍN – TUŘI SVITAVY 92:94
(24:30, 21:24, 28:22, 19:18)

Svitavy vstoupily do středečního utkání lépe. Kolín šel poprvé do vedení až v 5. po trojce Richarda Fielda. Hosté ale rychle otočili skóre na svou stranu. Kolínští potom ještě dvakrát vedli. Svitavy na to dokázaly odpovědět a po úvodní desetiminutovce měli náskok 6 bodů. První koš ve druhé čtvrtině dali domácí až téměř po 3 minutách hry, kdy prohrávali už 24:38. Jejich ztráta se vyšplhala až na 18 bodů. Závěrečné minuty před poločasovou přestávkou Kolíňáci odehráli přeci jenom lépe. Po trojce Ashtona Mitchella šli do šaten za stavu 45:54. Nástup do třetí čtvrtiny měli kolínští hráči výborný. Za dvě minuty smazali manko. Na 54:54 vyrovnal z čáry trestného hodu David Machač. Svitavy pak šly opět do vedení.

Skóre na stranu domácích otočil Štefan Ličartovský, který upravil na 60:59. Kolín odskočil až na 7 bodů. Svitavští ale díky přesné střelbě trojek opět získali vedení. Poslední čtvrtinu zahájili Kolíňáci s tříbodovou ztrátou. Hned v úvodu hosté zvýšili na rozdíl 5 bodů. Kolínští hráči se snažili zvrátit nepříznivý stav. Soupeři se několikrát přiblížili na 1 bod. Minutu a 10 sekund před koncem prohrávali 92:94. Koncovku ale lépe zvládly Svitavy. Trenér BC Kolín Predrag Benáček po utkání řekl: „Soupeř hrál výborně, hlavně v útoku. My jsme zápas prohráli v prvním poločase, kdy jsme velmi špatně bránili. Dostali jsme 54 bodů. Soupeř odskočil na 18 bodů a to se těžko dohání. Dokázali jsme to ve druhém poločase, ale udělali jsme spoustu chyb. Darovali jsme balóny do rukou soupeře, který to trestal košem. Utkání bylo vyrovnané až do konce. Svitavy vyhrály zaslouženě. Ale musím říct, že odcházím s pocitem, že jsme sami sebe porazili.“

Body Kolína: Mitchell Ashton 27, Horák Ladislav 24, Machač David 19, Field Richard 12, Ličartovský Štefan 5, Sýkora Martin 4, Zuzák Stanislav 1. Diváci: 600.

MMCITÉ BRNO - BC KOLÍN 91:86 po prodl.
(21:22, 24:21, 14:20, 18:14)

Celý první poločas měl velmi vyrovnaný průběh. Ve třetí čtvrtině Kolín získal jedenáctibodový náskok. Ten se Brnu podařilo do konce této části zápasu stáhnout na 4 body. Pět minut před koncem základní hrací doby Kolíňáci vedli 70:63. Inkasovali ale dvanáctibodovou šňůru a domácí otočili na 75:70. Trojkou snížil Štefan Ličartovský. Když David Machač proměnil dva trestné hody, bylo srovnáno na 75:75. Potom kolínský kapitán potrestal další faul soupeře a využil tak šanci poslat svůj tým do vedení, při střelbě šestek se opět nemýlil. Zbývalo 11 sekund. Při nájezdu byl faulován Geiger. Také on byl z čáry trestného hodu stoprocentní. Ve zbývajícím čase se už nic nestalo. Následovalo pětiminutové prodloužení, které zvládli lépe domácí.

Body Kolína: Mitchell Ashton 27, Ličartovský Štefan 15, Zuzák Stanislav 12, Field Richard 9, Machač David 9, Horák Ladislav 7, Lewis Jeremy Matthew 6, Sýkora Martin 1.

28. kolo: Ostrava - Ústí nad Labem 92:83, Pardubice - Brno 96:64, Děčín - Prostějov 66:72, Jindřichův Hradec - Opava 83:79.

29. kolo: Prostějov - J. Hradec 109:79, Svitavy - Děčín 82:71, Ústí n. L. - Pardubice 95:88, USK Praha - Ostrava 64:87.