Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. května 2016 a svátek má Jana.

Kolínští běžci ovládli krosový přebor kraje. V Čáslavi získali 7 zlatých medailí

Publikováno: 1.4.2015 v 8:00, Aktualizováno: 31.3.2015 v 8:00

Týden po českém šampionátu se o krosové tituly v rámci Středočeského kraje utkali běžci všech kategorií při 74. ročníku tradičního Běhu sady Vodranty v Čáslavi.

Početná výprava kolínských běžců přebor ovládla, když z 11 zlatých medailí jich získala sedm! Vítězem v kategorii mladších žáků se stal Jiří Šámal, který už má za sebou i velmi dobré vystoupení na mistrovství ČR. Druhý titul přidala mezi staršími žákyněmi Anežka Jurečková.

V kategoriích dorostu a juniorů si závodníci v modrobílých dresech odvezli všechny čtyři tituly. Nejrychleji trať dlouhou 1.500 metrů mezi dorostenkami absolvovala Martina Šuková, kategorii juniorek bezpečně ovládla bronzová medailistka z republikového šampionátu Renata Vocásková, která na čtyřkilometrové vzdálenosti získala téměř minutový náskok. Mezi dorostenci dominoval na stejně dlouhé trati s podobnou převahou Jiří Křeček a v kategorii juniorů byl nejrychlejší Matouš Franc. Sedmý titul pak přidal mezi muži mílaři Jakub Rychlík.

Kromě titulů si kolínští běžci z Čáslavi i 2 stříbrné a 6 bronzových medailí. Na druhých místech skončili starší žák Tadeáš Krakuvčík a dorostenka Kateřina Doudová, jako třetí finišovali do cíle mladší žák Josef Šedivý, mladší žákyně Kamila Kubáčová, dorostenka Adéla Bohatá, juniorka Barbora Janůrková, junior Martin Coubal a mezi muži-mílaři Antonín Morávek.

Autor článku: j. tuček

Cerhenický i kolínský vrah se stále nacházejí ve vězeníKolín schválil smlouvy o poskytnutí dotací sportovním a kulturním organizacímPoslední dny objevů pod pyramidami. Výstavu navštívilo téměř 4 tisíce lidí, končí 29. květnaKmochův Kolín za necelý měsíc. Magnetem programu jsou nejen dechovky, ale i Čechomor a Marie Rottrová
Kalendář akcí: Květen