Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. srpna 2016 a svátek má Bartoloměj.

Kolínští hokejisté první mečbol neproměnili, jako jediní musejí bojovat dál

Obrovské drama se včera odehrálo na Zimním stadionu v Kolíně. Domácí Kozlové mohli rozhodnout o svém postupu do semifinále play-off II. NHL skupiny Západ. Jenže zakopli a z třetího vítězství se neradovali. Musejí tak ve čtvrtek 13. března cestovat na Moravu a zkusit napravit chybičku. Stav čtvrtfinálové série je 2:1.

Publikováno: 12.3.2014 v 10:00

SC KOLÍN - HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 4:5 po sam. náj. (1:2, 1:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Ve 13. poprvé změnil výsledek ve prospěch Kozlů Morkes a zdálo se, že vše jde podle plánu - 1:0. Jenže ten sok v závěru 1. třetiny vážně narušil. V 18. a 19. otočili skóre Horký a Telesz a první přestávku se více užívali hosté - 1:2.

Přesilovky se ukázaly jako velmi důležitým momentem tohoto zápasu. Druhou početní výhodu zužitkovali Moravané ve 26. opět díky Teleszovi - 1:3. Za 10 minut ale Mejzr snížil a diváci čekali rychlé vyrovnání - 2:3. Jenže to nejen nepřišlo, ale Telesz navrch před koncem 2. části potřetí přetavil v branku další oslabení Kolína. Po 40 minutách Moravské Budějovice vedly o dva góly.

Ve 3. dějství domácí dokázali vyrovnat. Nejprve ve 44. úřadoval Hanzl, jenž se od modré čáry trefil v přesilovce, pak v 56. znovu tentýž hráč pálil od modré a Valášek tečí určil výsledek v základní hrací době - 4:4.

Prodloužení verdikt nepřineslo a tak následovaly samostatné nájezdy. V nich Kolínští pohořeli a hosté se zásluhou Zahradníka těšili z premiérové výhry v této sérii - 4:5.

Diváci: 810. Vyloučení 8:10, využití přesilovek 2:3.

Sestava Kolína: Sejpal - Barták, Pácal, Pýcha, Holada, Muláček, Hanzl, Skokan - Valášek, Kadlec, Morkes - Ježek, Mejzr, Malý - Jankovský, Šafránek, Semirád - Kočí, Zumr, Šifta.

Ostatní favorité nezaváhali a jsou v semifinále

Vítěz základní části soutěže Sokolov včera doma vyhrál nad Kláštercem nad Ohří 4:2 a po výsledku 3:0 v sérii postoupil mezi nejlepší čtyři mužstva. Stejně se dařilo i Táboru, který porazil Pelhřimov 9:3 a zvítězil v sérii rovněž 3:0. Třetím postupujícím je Žďár nad Sázavou, jenž vyhrál nad Vrchlabím 4:1 a také 3:0 v sérii.

Zatímco se Kozlové v úvodním duelu čtvrtfinálové série s M. Budějovicemi radovali, po třetím utkání smutnili.
Autor článku: Michal Černý

OBRAZEM: Císařské dny v KolíněKolín chce pokračovat v revitalizaci panelových sídlišťKolínští literáti: Jan Novák napsal libreto komiksu Zátopek, Eva Bešťáková překvapila s Poironem a Jana Jirásková se prosadila u PasekyRozmáhá se chození naboso a další drobné zprávy z Kolína
Kalendář akcí: Srpen