Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. srpna 2016 a svátek má Augustýn.

Kolínští hokejisté ztrácejí dech? Tentokrát ve sváteční den navíc prohráli ukrutně

Třetí porážka v řadě příznivce Kozlů rozhodně nepotěšila. Na dvě prohry v prodloužení se slabšími soupeři navázal v pondělí 17. listopadu debakl v Praze. V sobotu 22. listopadu čeká na Kozly domácí duel s Nymburkem. Hraje se od 17:07.

Publikováno: 19.11.2014 v 11:00

2. NHL

HC KOBRA PRAHA - SC KOLÍN 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

Důležité utkání načala Kobra ostrým tempem. Ve 4. hosté poprvé faulovali, přes dobře rozpracovaný tlak na Moravcovu bránu neudrželi domácí pásmo a Kozlové se znovu zavřít nenechali. Kobra odškodnila nevyužitou početní převahu vzápětí. Vyloučení jednoho z kolínských hráčů potrestal Čurda zametením puku do odkryté brány - 1:0. Minutu po inkasované brance byli hosté opět vyloučeni. Tentokrát už měli Pražané potíže usadit se v útočné třetině a kolínští dokonce rozezvonili Bílkovu tyč. Aktivita se jim vyplatila během oslabení domácích ve 12, kdy střelou od modré srazil kotouč o horní břevno za Bílkova záda Šafránek - 1:1. V 16. šli domácí opět do čtyř. Nedali však Kozlům šanci na jakoukoliv nebezpečnou akci a Čurda nakonec ve vlastním oslabení vystřelil Kobře zpátky vedení 2:1.

Ve 2. třetině se hra srovnala, přesto se dařilo lépe prosadit domácím. Už ve 22. propálil Borovanský kolínského brankáře na 3:1. Kozlové na kontaktní gól nemuseli čekat dlouho – pouhých deset vteřin jim stačilo k zúročení přesilovky. Morkes nastřelil puk od modré, s čímž si Bílek bez problémů poradil a stačil skočit i do Zumrovy dorážky. Neměl však šanci dosáhnout ještě na Muláčka, který snadno zavěsil kotouč do brány - 3:2. Branka hosty nabudila, ovšem narazili na perfektní zásahy domácího gólmana, který se nenechal rozhodit pokusy Kozlů nachytat ho v nepozornosti. Ani Valášek nebyl dost rychlý, do jeho rány od modré se Bílek stačil přesunout a skrýt puk v lapačce. Na druhé straně napálil ve 28. od modré Jakeš a Kučera tečoval kotouč přesně mezi levý beton brankáře a a tyč - 4:2. Tlak na svatyni Kobra nezmírnila a Kučera zvyšoval po pěti minutách znovu, na 5:2 a vyprovodil tím Moravce z brány Kozlů, kde ho vystřídal Martin Sejpal.

V závěru utkání se projevila lepší zásoba sil na straně Kobry, což kolínští kompenzovali agresivnější hrou. Domácí se nenechali strhnout a odpověděli hokejově. V 57. vytáhl Kučera s Čurdou obranu i gólmana a Čurda našel volného Pohla, který neomylně vypálil poctivým golfákem pod víko na 6:2. Vítězství zpečetil vteřinu před koncem Jakeš úpravou konečného skóre na 7:2.

Vyloučení 7:5, využití přesilovek 1:2, gól v oslabení 1:0.

Sestava Kolína: Moravec (33. Sejpal) - Pácal, Muláček, Skokan, Barták, Kulhánek, Procházka - Klíma, Kadlec, Morkes - Valášek, Mejzr, Malý - Jankovský, Šafránek, Semirád - Zumr, Ježek, Hlavatý.

Městský společenský dům v Kolíně má nové osvětlení sálu s LED diodami a plynulým stmívánímZáří v Kolíně je doslova nabité nejrůznějšími akcemiPosvícenská muzika roztančí v neděli 28. srpna náměstí. Hrát budou Kmocháci i cimbálovkaŠlapadlo z Kmochova ostrova v Kolíně kdosi odcizil
Kalendář akcí: Srpen