Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. srpna 2016 a svátek má Otakar.

Kolínští hokejisté zvítězili v prvním utkání baráže o 1. ligu, porazili Prostějov v samostatných nájezdech

Úvodní duel v Kolíně sledovalo 2.100 diváků (!!!), bezkonkurečně zatím nejvyšší návštěva v probíhající sezóně.

Publikováno: 2.4.2014 v 20:00

SC KOLÍN – LHK PROSTĚJOV 5:4 po sam. náj. (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0)

Hosté začali snově, po 69 vteřinách se trefil Šebek – 0:1. Kozlové odpověděli zvýšenou aktivitou a ve 4. v přesilovce vyrovnal Šifta – 1:1. Domácí v tlaku pokračovali a po necelých 2 minutách kapitán Malý stav otočil – 2:1. Jenže to v úvodní dvacetiminutovce ještě nebylo zdaleka všechno. Ve 13. Belay napřed vyrovnal na 2:2 a 18 vteřin před koncem I. třetiny obrátil výsledek ve prospěch Jestřábů Venkrbec – 2:3. Neuvěřitelná třetina!

Ve 2. části se opět hrálo naplno, útok za útokem na obou stranách. Skóre se mohlo měnit ve 28., kdy Valášek projel ledovou plochou, ale kvůli ataku obránce poslal puk jenom do náruče gólmana Hanáků. Málem vzápětí jeli tři hráči Prostějova proti Skokanovi, ale výhodné situace nevyužili. Vyrovnání se Kolín dočkal ve 32. díky Morkesovi – 3:3. Za necelou minutu měl gól na hokejce Šafránek. Po dvou třetinách byl stav 3:3.

Hosté šli znovu do vedení ve 46., kdy Šváříček proměnil přesilovou hru – 3:4. Ve 49. měl velkou možnost na srovnání Morkes. Prostějovští se nezatáhli, jak by se možná očekávalo a klidně mohli zvýšit náskok. Pak ale přišlo jejich oslabení a Kozlové nezaváhali, 235 vteřin před koncem 3. dějství posunul kotouč do branky soka Kadlec – 4:4. Těsně před koncem měl vítězství na holi Valášek, ale jeho protějšek ve svatyni Hanáků skvěle zasáhl.

Následovalo prodloužení, v němž největší šanci měli 2 vteřiny před závěrem Malý se Šiftou. Ale opět ztroskotali na výborném brankáři Prostějova. Rozhodnutí tedy muselo padnout v samostatných nájezdech. Prvním hráčem za Kozly byl Šifta, ale nedal. Prostějovský Venkrbec totéž. Pak jel Malý a skóroval – 1:0. Neuspěl ani druhý Hanák Stejskal. Jako třetí frčel proti hostujícímu brankáři Šafránek a skóroval: Domácí vyhráli premiérový zápas 5:4!

Sestava Kolína: Sejpal – Muláček, Pýcha, Pácal, Kulhánek, Hanzl, Barták, Skokan – Šifta, Kozák, Zumr, Morkes, Semirád, Malý, Ježek, Marvánek, Kadlec, Mejzr, Jankovský, Šafránek, Valášek.

Autor článku: Michal Černý

Posvícenská muzika roztančí v neděli 28. srpna náměstí. Hrát budou Kmocháci i cimbálovkaŠlapadlo z Kmochova ostrova v Kolíně kdosi odcizilZemřel kapelník Dařílek; na plaňanském posvícení zazpívá Hana Zagorová a další drobné zprávy z kolínského regionuMěstský společenský dům v Kolíně má nové osvětlení sálu s LED diodami a plynulým stmíváním
Kalendář akcí: Srpen