Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. srpna 2016 a svátek má Bartoloměj.

Kolínští hudebníci z kapely Mimosféry natočili klip pro děti bez domova. Jeho křest se koná v pražském klubu JAMM

Kolínští hudebníci  z kapely Mimosféry natočili klip pro děti bez domova. Jeho křest se koná v pražském klubu JAMM
 
Publikováno: 11.10.2014 v 12:00, Aktualizováno: 8.10.2014 v 17:00
Rubrika: Kultura

Kapela Mimosféry, kde působí někteří muzikanti z kolínských Alžbětiných sosen, natočila klip o dětech bez domova. Autoři písničky Nebe v nás se rozhodli natočit videoklip zachycující jejich činnost v dětských domovech. Křest videoklipu a koncert kapely se koná v úterý 14. října od 19.30 hodin v klubu JAMM na Praze 6. Výtěžek akce půjde na realizaci dalších výjezdů do dětských domovů.

"Hrát pro radost dětí s dětmi, tak by se dalo nazvat počínání pěti pohodových kluků, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas dětem z dětských domovů. Díky trpělivosti a odhodlání se povedlo za pomoci hudby zvýšit sebedůvěru dětí a motivovat je k tomu, aby si šly za svým snem. Dali jim možnost zahrát si s nimi v kapele a napsat vlastní písničku. Vznikla tak motivační píseň pro děti bez domova Nebe v nás," uvedl klávesista Jakub Štefanec.

"Víkend co víkend hrajeme v poloprázdných klubech pro pár opilců, kteří sotva postřehnou, zda hraje živá hudba či rádio. Tak jsem si řekl, proč nehrát pro někoho, kdo živou hudbu skutečně ocení?" vysvětluje Jakub. Netrvalo dlouho a kapela se spojila s neziskovou organizací Mimo domov, která výjezdy do dětských domovů organizuje. "Rádi bychom videoklip promítali dětem na našich výjezdech a spolu s kapelou vždy zrealizovali i pár dalších workshopů," dodává Klára Chábová, předsedkyně sdružení Mimo domov. Není bez zajímavosti, že někteří členové kapely také vyrůstali bez domova.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
V minulých dnech prožíval Kolín další dopravní komplikace Miloš Petera holí vodovody, Vít Rakušan koupil zahradu na VysočiněRozmáhá se chození naboso a další drobné zprávy z KolínaV pondělí srazil vlak v Kolíně posunovače. Zranění pravděpodobně nejsou vážnější
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (5 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM