Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 8. prosince 2016 a svátek má Květoslava.

Kolínští volejbalisté v krajském přeboru začali vítězit. Před koncem soutěže

Publikováno: 20.3.2015 v 8:00, Aktualizováno: 17.3.2015 v 8:00

Konec volejbalové sezóny v krajském přeboru I. třídy se blíží - a tým SK Volejbal Kolín začal vítězit. Trochu škoda, protože kdyby taková forma přišla dřív, nemusel Kolín strávit téměř celou soutěž na posledním místě tabulky.

SK Volejbal Kolín - EcoLifts Roztoky u Prahy
3:1 (-12, 16, 18, 20)

Je to trochu kolínská tradice - začít zápas tragicky. Hned v úvodu duelu se silným soupeřem z Rotok, dvojkou soutěže, Kolín po vlastních chybách prohrával o šest bodů. Domácí trenér Šotola vystřídal, hra se zlepšovala, ale zkušený soupeř si vítězství pohlídal. V 2. setu to už byl jiný Kolín: těžil z dobrého příjmu podání, pestrá útočná hra dělala Roztokům problémy a dařilo se bránit smečaře na hlavním kůlu - vítězství 25:17. V třetí sadě to byl podobný výkon, nahrávač Vejdělek skvěle rozdával balóny útočníkům, a ti se nemýlili. Zápas už Kolín dotáhl do vítězného konce.

Sestava: M. Tomíšek, D. Vejdělek, D. Havlíček, J. Nutil, J. Kopecký, M. Strnad, libero S. Havel Střídali: D. Bartoš, P. Rohla, M. Kočí, A. Blažek, V. Pejša.

3:1 (19, 15, –14, 17)

V odvetě byl už Kolín od začátku lepším týmem: soupeře přehrával prakticky ve všem. Takhle Kolín přesvědčivě vyhrál dva sety. Do třetího dějství nastoupil soupeř s vědomím, že nemá co ztratit. Začal riskovat na servisu a podařilo se mu dostat náš tým pod tlak. S horším příjmem přišly i chyby na útoku. Roztoky se dostaly do hry a na Kolín naopak padla deka - 2:1 na sety. Soupeř dál cítil šanci, čtvrtý set byl vyrovnaný a bojovalo se o každý balón. Za stavu 16:16 Kolín blokem zastavil tři útoky, soupeř znejistěl a přidal další dvě chyby. Byla z toho druhá cenná výhra.

VK Rakovník - SK Volejbal Kolín
1:3 (19, –24, –19, –13)

Protože domácí jsou v tabulce až na 7. místě a v podzimním utkání v Kolíně navíc Rakovník nepředvedl nic, z čeho by měli mít kolínští hráči strach. První set byl z pohledu Kolína už tradičně ospale rozehrávací. Pak ale začala fungovat přihrávka podání a nahrávač Strnad dobře uvolňoval smečaře na kůlech. Soupeřova hra se tím trochu rozsypala, Kolín ale tlačil dál a podařilo se mu zvítězit ve třech setech za sebou.

Sestava: Strnad, Blažek, Kopecký, Nutil, Gojný, Tomíšek. Střídal: Pejša.

VK Rakovník - SK Volejbal Kolín A
0:3 (-13, –20, –21)

Do odvety Kolín nastoupil s jednoznačným odhodláním: tentokrát nenechat domácí, aby se rozehráli - nedarovat jim ani set. Utkání zkomplikovala zdánlivá maličkost: do rakovnické haly svítilo ostré jarní sluníčko. K tomu se přidalo několik chyb na příjmu, Kolín navíc kvůli nepřesné přihrávce nemohl útočit středem sítě. Hosté nemohli hrát tak pestrý volejbal jako v prvním utkání, přesto vyhráli bez ztráty setu.