Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 6. prosince 2016 a svátek má Mikuláš.

Komunální téma: Chodník v Benešově ulici mrzačil chodce, po úspěšné stížnosti je opraven

"Kolik občanů města Kolína se ještě bude muset zmrzačit, aby byl řádně odměněn tvůrce tohoto stavitelského skvostu!" napsal nám v květnu Ivan Štěpánek. "Za necelé dva měsíce od úpravy se tady stalo již několik úrazů a jak to vypadá tak to nikoho z tvůrců nezajímá. Jaký asi na to má názor stavební odbor města Kolína a co nato bezpečáci? Je to jedna z přístupových cest na nově zřízené hřiště a nachází se za domem č.p. 757 v Benešově ulici. Prosím všechny občany, aby raději z důvodu své bezpečnost tomuto stavebnímu skvostu zdáli vyhnuli!", popsal pan Štěpánek.

Komunální téma: Chodník v Benešově ulici mrzačil chodce, po úspěšné stížnosti  je opraven
 
Publikováno: 30.7.2014 v 6:00, Aktualizováno: 28.7.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Požádali jsme ho o podrobnosti. "Asi před 2 měsíci nám předělávali chodník za domem v Benešově ulici 757 a udělali nám tam odvodňovací kanálky bez jakéhokoliv zajištění. Od té doby tam do nich spadlo již několik lidí a naposledy jsem to byl já dne 14. května 2014. Chtěl jsem ty kanálky obejít a špatně jsem došlápl a zvrtnul jsem si kotník. Následoval pád, při kterém jsem si vykloubil malíček pravé ruky tak nešťastně, že se mě přetrhlo meziprstí mezi malíkem a prsteníkem. Došlo k roztržení až po kotník a mám tak celkem 8 stehů.

Svědkem mého úrazu byla paní Hana Mrázková bytem Družstevní 762 Kolín 2. V pátek jsem se dozvěděl, že přede mnou tam upadl a zlámal si nohu pan Jaroslav Lončák bytem Benešova 756. Na to konto jsem se rozhodl vás požádat a vyzvat tím občany k opatrnosti a dát zároveň impuls k šetření kompetentních míst pro porušení bezpečnosti při nezajištění odvodňovacích kanálků. Jinak jsem událost oznámil také na Obecní úřad v Kolíně," napsal nám Ivan Štěpánek.

Oslovili jsme Městský úřad Kolín, abychom získali odpověď na otázku, kdo je majitelem upraveného chodníku. "Daný chodník kolem domu leží z větší části na pozemku soukromém a jen malá jeho část je městská. Vše je dobře vidět v katastrální mapě. Z jednání, které proběhlo přímo na místě, vyplynulo, že opravu chodníku si ´objednalo´ Společenství vlastníků (bytových) jednotek daného domu a firma Regionstav opravu na jejich požadavek a náklady v rámci rekonstrukce zateplení domu provedla," zareagovala mluvčí radnice Jiřina Holubová.
 

Ivan Štěpánek nám před 14 dny napsal: "Pane Černý, mohu potvrdit, že uvedený chodník byl upraven tak, aby nebyla možnost dalších úrazů. Děkuji Vám tímto za pomoc při nápravě za sebe i za ostatní občany Kolína. Je s podivem, že tudy chodí i učitelky s dětmi z mat. školky na nové hřiště". Lze si jen přát, aby i jiné stížnosti měli tak dobré vyústění jako tato.

V posledních měsících bylo v Kolíně opraveno několik dlouhodobě zanedbaných chodníků. /ilustrační foto/.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští basketbalisté v Pardubicích nedokázali navázat na svůj domácí výkon proti NymburkuHokejoví Kozlové zdolali na domácím ledě postupně České Budějovice a Jindřichův Hradec
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM