Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 26. května 2016 a svátek má Filip.

Komunální téma: Chodník v Benešově ulici mrzačil chodce, po úspěšné stížnosti je opraven

"Kolik občanů města Kolína se ještě bude muset zmrzačit, aby byl řádně odměněn tvůrce tohoto stavitelského skvostu!" napsal nám v květnu Ivan Štěpánek. "Za necelé dva měsíce od úpravy se tady stalo již několik úrazů a jak to vypadá tak to nikoho z tvůrců nezajímá. Jaký asi na to má názor stavební odbor města Kolína a co nato bezpečáci? Je to jedna z přístupových cest na nově zřízené hřiště a nachází se za domem č.p. 757 v Benešově ulici. Prosím všechny občany, aby raději z důvodu své bezpečnost tomuto stavebnímu skvostu zdáli vyhnuli!", popsal pan Štěpánek.

Komunální téma: Chodník v Benešově ulici mrzačil chodce, po úspěšné stížnosti  je opraven
 
Publikováno: 30.7.2014 v 6:00, Aktualizováno: 28.7.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Požádali jsme ho o podrobnosti. "Asi před 2 měsíci nám předělávali chodník za domem v Benešově ulici 757 a udělali nám tam odvodňovací kanálky bez jakéhokoliv zajištění. Od té doby tam do nich spadlo již několik lidí a naposledy jsem to byl já dne 14. května 2014. Chtěl jsem ty kanálky obejít a špatně jsem došlápl a zvrtnul jsem si kotník. Následoval pád, při kterém jsem si vykloubil malíček pravé ruky tak nešťastně, že se mě přetrhlo meziprstí mezi malíkem a prsteníkem. Došlo k roztržení až po kotník a mám tak celkem 8 stehů.

Svědkem mého úrazu byla paní Hana Mrázková bytem Družstevní 762 Kolín 2. V pátek jsem se dozvěděl, že přede mnou tam upadl a zlámal si nohu pan Jaroslav Lončák bytem Benešova 756. Na to konto jsem se rozhodl vás požádat a vyzvat tím občany k opatrnosti a dát zároveň impuls k šetření kompetentních míst pro porušení bezpečnosti při nezajištění odvodňovacích kanálků. Jinak jsem událost oznámil také na Obecní úřad v Kolíně," napsal nám Ivan Štěpánek.

Oslovili jsme Městský úřad Kolín, abychom získali odpověď na otázku, kdo je majitelem upraveného chodníku. "Daný chodník kolem domu leží z větší části na pozemku soukromém a jen malá jeho část je městská. Vše je dobře vidět v katastrální mapě. Z jednání, které proběhlo přímo na místě, vyplynulo, že opravu chodníku si ´objednalo´ Společenství vlastníků (bytových) jednotek daného domu a firma Regionstav opravu na jejich požadavek a náklady v rámci rekonstrukce zateplení domu provedla," zareagovala mluvčí radnice Jiřina Holubová.
 

Ivan Štěpánek nám před 14 dny napsal: "Pane Černý, mohu potvrdit, že uvedený chodník byl upraven tak, aby nebyla možnost dalších úrazů. Děkuji Vám tímto za pomoc při nápravě za sebe i za ostatní občany Kolína. Je s podivem, že tudy chodí i učitelky s dětmi z mat. školky na nové hřiště". Lze si jen přát, aby i jiné stížnosti měli tak dobré vyústění jako tato.

V posledních měsících bylo v Kolíně opraveno několik dlouhodobě zanedbaných chodníků. /ilustrační foto/.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Z „pracáku“ pojede kladivářka Kateřina Šafránková na své druhé letní olympijské hry!Kmochův Kolín za necelý měsíc. Magnetem programu jsou nejen dechovky, ale i Čechomor a Marie RottrováMinisterská podpora kolínským památkám. Opraví se památky soukromé, městské i církevníSvětlo naděje Heleny Kohoutové. Pozvánka na literární podvečer do Dvořákova muzea
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM