Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 25. května 2016 a svátek má Viola.

Kraj uskuteční Rathův záměr na dostavbu muzea v Kolíně

Kraj uskuteční Rathův záměr na dostavbu muzea v Kolíně
 
Publikováno: 8.1.2014
Rubrika: Ostatní

Rada Středočeského kraje dnes odsouhlasila vyhlášení veřejné zakázky na stavební práce v rámci rekonstrukce a dostavby regionálního muzea v Kolíně. Zdlouhavý projekt tak konečně dostal zelenou.

"Myslím, že jsme všichni rádi, že se podařilo uzavřít letité spory s menšinovým vlastníkem domu, ze kterého má nová budova muzea vzniknout. Můžeme se tedy konečně pustit do práce. Nejen kolínští obyvatelé se mohou těšit na nové pěkné prostory muzea. Stavební práce by neměly přesáhnout částku 62 milionů korun, z toho 85 procent bude činit dotace z Regionálního operačního programu, kterou momentálně Úřad regionální rady hodnotí," doplnil hejtman Josef Řihák.

Předmětem rekonstrukce bude konkrétně tzv. Vajgertovský dům čp. 8 na Karlově náměstí v Kolíně, přičemž dojde k opravám stávající budovy a přístavbě nové části v dvorním traktu.

Kraj chce obnovit původní funkci Vajgertovského domu - stane se z něj muzeum, kde budou zřízeny stálé expozice, výstavní prostory, zázemí pro pracovníky muzea, depozitáře a městské informační centrum. Celkové náklady včetně stavebních prací a pořízení interiérů budou ve výši cca 133 milionů korun. Návštěvníci budou moci nové prostory obdivovat v létě 2015.

Projekt doprovází téměř dvacetileté soudní spory postavené na nemožnosti dohodnout se s menšinovým vlastníkem domu na odkupu jeho části budovy. Díky možnosti schválení odkupu části domu jako uznatelného nákladu v rámci dotací z Regionálního operačního programu kraj přistoupil na částku, kterou žádal menšinový vlastník. Stavbě muzea tak již nic nebrání. Žádost o dotaci byla zaregistrována na Úřadu regionální rady, nyní bude probíhat její hodnocení.

Kvůli restitučním nedohodám si na domě číslo 8, tzv. Vajgrtovský dům, dlouho dávali dostaveníčka jen holubi. Po rekonstrukci, jak doufá vedení Středočeského kraje i Regionálního muzea Kolín, bude dům využíván k bohulibějším účelům.
Foto: Martin Slavík
Autor článku: pr
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Výsledky a tabulky fotbalových soutěží od kraje po IV. tříduSvětlo naděje Heleny Kohoutové. Pozvánka na literární podvečer do Dvořákova muzeaKolín schválil smlouvy o poskytnutí dotací sportovním a kulturním organizacímMinisterská podpora kolínským památkám. Opraví se památky soukromé, městské i církevní
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM