Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 30. května 2016 a svátek má Ferdinand.

Mikrosonda paměti do okolí kolínského archivu: Co stávalo na místě dnešního Kina 99 a Nové polikliniky?

Mikrosonda paměti do okolí kolínského archivu: Co stávalo na místě dnešního Kina 99 a Nové polikliniky?
 
Publikováno: 4.6.2014, Aktualizováno: 3.6.2014 v 16:00
Rubrika: Kultura

 Při příležitosti letošního Mezinárodního dne archivů připravil na pátek 6. června kolínský archiv výstavku, kterou nazval Mikrosonda do paměti městské krajiny, aneb proměny okolí Státního okresního archivu Kolín. Výstava se uskuteční pod širým nebem v Zahradní ulici, v "parčíku" za poliklinikou a kinem." Výstavu mohou kolemjdoucí vidět od 8 do 19 hodin.

Historické fotografie a dokumenty připomenou proměnu území, na němž dnes stojí Nová poliklinika a Kino 99 s přilehlým parkovištěm a navazující zelenou plochou nakloněnou k ulici U Křižovatky. Derniéra v 19 hodin bude drobnou intelektuální slavností spojenou s podvečerním čajem a besedou nad tématem výstavy.

Tak v téhle lokalitě nezůstal kámen na kameni. Orientovat se můžeme snad jen podle vyvýšeného hranolu divadla - vpravo. Snímek pořízený okolo roku 1940.
Foto: Vladimír Hříbal
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

Kolíňáček - pondělí 9.6.2014, 17:18
Měl jsem možnost ještě tehdy(než se to zbouralo r.1967)chodit okolo,byla tam v té oblasti nějaká hospoda a sběrna papíru.Rád se zpátky poohlédnu.

    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM