Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. ledna 2017 a svátek má Doubravka.

Milovník čaje a zdravý patriot Miloš Kim Houdek zaslouženě převzal Cenu města Kolína

Sedmdesátiletý výtvarník Miloš Kim Houdek převzal 5. května v obřadní síni kolínské radnice z rukou starosty Víta Rakušana Cenu města Kolína. Předání se účastnilo několik členů kolínského zastupitelstva, a velké množství Houdkových přátel. Celkem se v obřadní síni kolínská radnice sešlo přes 60 lidí. Při této příležitosti byl im memoriam oceněn pamětní medailí i kolínský malíř a grafik Jan Kubíček (1927-2013), jehož dílu se až letos dostalo zasloužené publicity na celostátní úrovni.

Milovník čaje a zdravý patriot Miloš Kim Houdek zaslouženě převzal Cenu města Kolína
 
Publikováno: 16.5.2014
Rubrika: Kultura

Starosta přítomným připomenul, že Cena města Kolína je v novodobé historii Kolína předávána teprve podruhé - loni ji získal keramik Pavel Rajdl. Jak tehdy Rajdla, tak nyní i Houdka musel starosta přemlouvat, aby cenu vůbec převzali, oba nominace překvapila a oba si na rozdíl od svého okolí myslí, že si ji nezaslouží. Vít Rakušan popsal Kima Houdka zejména jako patriota, obnovitele úspěšné ediční činnosti města, ochránce kolínského zámku a člověka, který z kulturních dějin Kolína vytahuje a připomíná osobnosti, které by zapomenuté být neměly.

Slovo převzal Kimův přítel Zbyněk Sedláček, který představil jeho oporu - manželku Jitku - a připomenul méně známá fakta z Kimova života, jako jsou např. celoživotní přátelství s banjistou a kreslířem Marko Čermákem, rozvíjení uměleckých aktivit na statku v Čáslavi v 70. a následně v Janíkově ateliérovém domě v Kolíně v 80. letech a pak i v Malé galerii Na Hradbách - jedné z prvních soukromých galeriích, které vznikly za minulého režimu... Vzpomenul i na široké okruhy Kimových přátel, jeho vztah k zenová moudrosti a pro ilustraci přidal i Kimovo přátelské gesto - čajový obřad, který Kim na vrchu Horka provedl na počest prvního prezidenta automobilky TPCA Masatakeho Enomota.

Miloš Kim Houdek před závěrečným přípitkem přítomným poděkoval a slíbil, že darované peníze použije na tisk pohlednic propagujících kolínských zámek a na plánované kolínské literární plakáty.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Basketbalisté porazili Lions, na USK však doma nestačiliV úterý bude část města bez proudu25. Ples města KolínaSůl na silnice, drť na chodníky
Kalendář akcí: Leden
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
St
 
4
11
25
 
Čt
 
5
12
26
 
 
6
 
So
 
7
 
Ne
1
8
15
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM