Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 3. prosince 2016 a svátek má Svatoslav.

Někteří kolínští basketbalisté se bojí a schovávají před míčem. Trenér Benáček tak ukázal na potíže svého týmu

Publikováno: 12.1.2015 v 12:05

Ve veledůležitém duelu 26. kola kolínští basketbalisté zámířili ve středu na Folimanku s devíti hráči bez absentujícího Horáka. Soupeř hrál již se svou zrekonvalescentovanou oporou Nikolićem, který jak se později ukázalo, byl jedním z rozhodujících faktorů v konečném účtování. V sobotu se kolínským hráčům zadařilo. Však se poměřili s nejslabším družstvem soutěže. Trenér domácích před utkáním prohlašoval, že je musí vyhrát.

NBL
USK PRAHA - BC KOLÍN 69:66 (21:17, 16:10, 21:19, 11:20)

Prvních pět minut se hrála vyrovnaná partie, v níž hosty podržel dvěma trojkami Vocetka. Poté se domácím podařilo pozornou obranou a díky nepřesné střelbě Kolína odskočit dvě minuty před koncem až na 11bodový rozdíl. Proti byl ovšem Chán, který 8 body v řadě stanovil skóre po první části na 21:17 pro USK.
I v průběhu druhé periody byli domácí stále ve vedení, které oscilovalo okolo desetibodového rozdílu. Na straně Medvědů všech 10 bodů zaznamenal osamocený Bryant, který uzavřel spolu s tříbodovým Sehnalem na straně domácích účet první poloviny utkání na 37:27.

Po dvou trojkách Mareše a Nikoliće se domácí ujali nejvyššího vedení v utkání o 14 bodů, které Ličartovský s Chánem a Bryantem dokázali stlačit na 5 bodů. Ovšem navrátivší se Nikolić ukazoval, jak moc mu basketbal chyběl. Opět ve spolupráci s Marešem stanovili náskok Sov na 12 bodů – 58:46.

Poslední čtvrtina byla ve znamení snahy Kolína zvrátit stav utkání, když zkraje bodoval Chán a Vocetkovi se dvěma trojkami podařilo snížit po 90 sekundách hry na čtyřbodovou ztrátu 54:58, a domácí si brali oddechový čas. Postupně se jim opět podařilo vzít si zpět dvouciferné vedení, které následně Bryant, Chán a Machač zlikvidovali 30 sekund před koncem na pouhé dva body rozdílu. Fatální ztráta Ličartovského 6 sekund před koncem při vyhazování na útočné polovině hosty tak stála možnost rozhodnout poslední střelou a z výhry se nakonec radovali domácí.

Po zápase trenér BC Kolín Predrag Benáček řekl: „USK dnes bojovalo více, než my. Chtěli více vyhrát. Vedli téměř po celou dobu utkání a my dnes měli pouze tři hráče, kteří měli náladu hrát v útoku. To byli Vocetka, Chán a Bryant. Ostatní se schovávali, báli se, ale s tím se potkáváme skoro každý zápas. V závěru jsme prohráli nešťastně svoji chybou.“ Body Kolína: Chán Aleš 25, Bryant Darryl Dawon 20, Vocetka Michal 12, Ličartovský Štefan 5, Machač David 2, Faifr Samuel 2.

BC KOLÍN - MMCITÉ BRNO 88:71
(24:24, 25:15, 19:17, 20:15)

Osmé vítězství v této sezóně se nerodilo vůbec lehce, jak by se z konečného výsledku mohlo zdát. Zejména v úvodech obou prvních čtvrtin se soupeř ujímal iniciativy a byl v těchto úsecích hry dirigentem hry. Domácí tým do tohoto utkání vstupoval se staronovým rozehrávačem Djukanem Djukanovićem, jehož služby si klub pojistil i na příští sezonu. Stejně tak postupoval i u Darylla Bryanta, který svými výkony přesvědčil, že by měl být tím lídrem a rozehrávačem, kterého tým pro svou herní stabilitu potřebuje.

Do utkání vstoupili lépe hosté, když se jim podařilo si v páté minutě vybudovat až desetibodový náskok - 8:18. Po oddechovém času Kolín trojkou Ličartovského (který byl v utkání z dálky platný vždy, když bylo třeba) převzal aktivitu a do konce čtvrtiny dalšími trojkami Ličartovského a Fielda upravil na plichtu - 24:24.

Během minuty a půl Zachrla s Krakovičem poslali Brno do sedmibodového vedení a po druhém oddechovém času trenéra Benáčka však opět trojkou Ličartovský odstartoval 14bodovou šňůru, která byla budována z rukou především Bryanta a Chána, když desetibodové vedení domácích ustanovil trojkou právě Chán. Do kabin se tak šlo za stavu 49:39.

Po změně stran domácí vedení lídry Chánem a Bryantem dále budovali svůj náskok a převzali tak definitivně otěže tohoto utkání. Dařilo se jim na doskoku, kde vedle Chána přidával důležité doskoky také Field a postupně vybudovali až 17bodové vedení. Hosté rozehrávačem Šiškou ke konci přeci jen snížili na do poslední části hry hratelnou ztrátu 12 bodů. Medvědi po třech čtvrtinách vedli 68:56.

Ve čtvrté části dostal hosty 3 minuty před koncem do jednociferné, devítibodové ztráty zkušený Norwa, ovšem Ličartovský byl svou čtvrtou trojkou v utkání proti. Své body ke konci zaznamenal i Djukanović a stanovil tak konečný účet utkání na rozdílu 17 bodů – 88:71. Body Kolína: Chán Aleš 27, Bryant Darryl Dawon 24, Ličartovský Štefan 18, Field Richard 10, Vocetka Michal 4, Djukanovič Djukan 3, Sýkora Martin 2.

26. kolo: Ostrava - Ústí nad Labem 67:60, Brno - Opava 82:78, Pardubice - Prostějov 83:98, Děčín - Svitavy 86:63.
27. kolo: Prostějov - Děčín 76:91, Opava - Jindřichův Hradec 100:68, Ústí nad Labem - USK Praha 78:66.

28. kolo: J. Hradec - KOLÍN (so 17.1. 18:00).