Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. srpna 2016 a svátek má Augustýn.

Neznámý pachatel okradl v Rostoklatech seniorský pár. Policie nabádá k opatrnosti

Neznámý pachatel okradl v Rostoklatech seniorský pár. Policie nabádá k opatrnosti
 
Publikováno: 4.10.2014 v 6:00, Aktualizováno: 3.10.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Prvního října neznámý muž okradl v Rostoklatech seniorský pár. Těm se pod smyšlenou záminkou - předání výslužky ze zabijačky od jejich syna - vloudil do jejich domu. Následně podvodník požádal o rozměnění finanční hotovosti. Ve snaze vyhovět jeho žádosti, přinesl starší muž peněženku s úsporami, kterou předal své ženě. V nestřežený okamžik pachatel tuto peněženku ženě z rukou vytrhl a z místa utekl.

Popis pachatele: zdánlivé stáří 18-20 let, vysoký cca 180 cm, příjemného vzhledu, mluvil plynule česky bez přízvuku (viz identikit). Oblečení: tmavší bunda, na hlavě bílá kšiltovka s rovným kšiltem, na zádech menší batoh tmavé barvy. Následným šetřením bylo zjištěno, že muž měl přijet novějším vozem zn. Škoda Octavia či Fabia, červeno-zelené nebo bílé barvy. Odjet měl směrem na Prahu. V případě jakýchkoli informací vedoucí k osobě pachatele, prosím volejte linku 158. Můžete tímto zabránit okradení dalších obětí.

Neznámý pachatel okradl v Rostoklatech seniorský pár. Policie nabádá k opatrnosti
Přibližná podoba pachatele.
Foto: Archív Policie ČR

Podvodníci využívají různé záminky a lsti, tak aby se dostali k Vašim penězům. Cílem je zjistit místo, kde jsou uloženy vaše úspory a tyto následně odcizit. Prosíme nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího nevpouštějte do svého obydlí. Nepodléhejte jejich šarmu a výřečnosti. Vždy zachovejte chladnou hlavu a pokud možno si ověřujte pravdivost jejich příběhu. V případě pochybností vždy volejte linku 158.

Autor článku: Michal Černý, Policie ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Festival Rockový Týnec se uskuteční v sobotu 27. srpna v přírodním areálu na OstrověFesťák na tvrzi v Nebovidech se koná v sobotu 27. srpna. Zahrají na něm Kozičky a další post punkeřiPosvícenská muzika roztančí v neděli 28. srpna náměstí. Hrát budou Kmocháci i cimbálovkaTaké fotbalisté Českého Brodu opustili Český pohár, kteří jako poslední hájili čest okresu
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM