Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 30. července 2016 a svátek má Bořivoj.

Obrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli to

Kolínští basketbalisté týmu BC Geosan Kolín v pátek 27. března na Nymburské nestačili. Na domácí palubovce Kolín podlehl i přes výborně rozehranou první půli 73:84.

Publikováno: 30.3.2015 v 11:00, Aktualizováno: 27.3.2015 v 19:00

Dodatečné utkání s Kolínem Nymburk vyřešil podle svého oblíbeného NBL-kového vzorce. Téměř celý první poločas prohrával a v poslední čtvrtině zapnul v obraně, srovnal mířidla a svého soupeře převálcoval až ke konečnému vítězství.

BC KOLÍN - ČEZ BASKETBALL NYMBURK
73:84 (25:17, 18:17, 13:16, 17:34)

Do zápasu vstoupili hosté lépe, dali první dva koše a zdálo se, že všechno směřuje k poklidnému vítězství. Jenže domácí hráli jednoduše, nevymýšleli žádné složité útočné akce a při první příležitosti ke střelbě pálili. Především koše z perimetru pomáhaly domácím akcelerovat jejich skóre.

Očekávané probuzení favorita zatím nepřicházelo ani po změně stran. Naopak Faifr hned první střelou za tři body otevřel skóre třetí čtvrtiny. Nakonec se ukázalo, že to byla poslední kolínská trojka třetí desítky. I přesto, že domácí do hry nezapojili svou nejsilnější zbraň – střelbu z perimetru, bodově neztráceli. Naopak v polovině třetí čtvrtiny donutili trenéra Kemzuru k oddechovému času, když rozdíl ve skóre narost už na 14 bodů (52:38).

Zápas Kolín Nymburk.

Ve čtvrté čtvrtině Nymburk více zapojil do hry nejvyššího muže zápasu Stutze, který v podkošovém prostoru neměl konkurenci. Jeho hlavním benefitem nebyly body, kterých dal za poslední čtvrtinu pět, ale vázal na sebe obranu, která pak musela odkrýt prostor za trojkovým obloukem. Také přechod hostů na zónovou obranu odkryl perimetr. Výsledkem bylo pět trojek Nymburka za poslední čtvrtinu.

Právě koše s vyšší bodovou hodnotou pomohly k rychlému zlikvidování domácí náskoku. Řádit začal Simmons a Washington a právě po koši posledně jmenovaného bylo pět a půl minuty před koncem zápasu vyrovnáno 68:68. Domácím se ještě povedly dva koše za sebou, ale plamínek možného ohně rychle zadusil Houška z levého rohu trojkou. Koš s faulem Burnse a Washingtona, kteří se tvrdě vydali svou útočnou akcí až do koše, korunoval Simmons dalším úspěšným košem a rázem bylo skóre 72:79 tři minuty před koncem utkání. K obratu už nepomohl ani oddechový čas trenéra Benáčka.

Ten po zápase řekl: Chtěli jsme podat dobrý výkon, aby naši diváci odcházeli domů spokojeni. A myslím si, že se nám to podařilo. Nymburk přijel v nejsilnější sestavě, asi věděl, co ho tady čeká, protože Kolín hraje s Nymburkem většinou dobré zápasy, hlavně doma. Znamená to, že nás respektovali. Vedli jsme třicet tři minut s nejlepším týmem v Čechách a jedním z nejlepších, ne-li nejlepším, ve střední Evropě. Kluci chtěli, bojovali, ani minutu nevypustili. Na konečném výsledku měl ale velký vliv náš středeční těžký zápas s Prostějovem, který patří mezi naše elitní celky. Měli jsme jenom jeden den na odpočinek, naopak Nymburk celý týden nehrál, jenom čekal na nás. V posledních pěti minutách nám došly síly. Udělali jsme několik chyb a zkušený soupeř je potrestal, hlavně Simmons, k němuž se přidali ještě Washington a Burns. Pak jsme už neměli sílu na zvrat.

Body Kolína: Machač David 22, Bryant Darryl Dawon 18, Horák Ladislav 10, Faifr Samuel 9, Harčár Pavel 8, Ličartovský Štefan 4, Vocetka Michal 2.

44. kolo: Ostrava - Opava 68:61, Prostějov - Ústí n. L. 100:69, Svitavy - USK Praha 90:74, Děčín - Brno 92:73, Pardubice - J. Hradec 99:71.

12Brno10323088:352123,8
FotogalerieObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli toObrazem: Basketbalisté Kolína doma podlehli mistrovi. V půli sice vedli, ale nedotáhli to

Kolínským farářem se stal slovenský řeholník P. Ján Halama20 metrů vysoký věžový vodojem v Zibohlavech bude opravenProvozovny v historickém centru Kolína a jeho okolí se mění příliš rychle. Za pouhý půlrok jsme zaznamenali změnu hned u pěti občerstvovenVolnočasový areál V Břízách je otevřen. Lanová dráha je nejvýraznějším prvkem
Kalendář akcí: Červenec