Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. ledna 2017 a svátek má Drahoslav.

Pavlínka, kolínská Lady Carneval, odešla navždy na věčnost. Budiž jí země lehká

Pavlínka, kolínská Lady Carneval, odešla navždy na věčnost. Budiž jí země lehká
 
Publikováno: 18.11.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Minulý týden zemřela za ne zcela vyjasněných okolností Pavlínka, kterou často potkávali kolínští starousedlíci. Nejčastěji ji vídávali na autobusové zastávce v Masarykově ulici či před Vodním světem. Prošla peklem, a jak byl strastiplný její život, taková byla i její smrt. Našli ji na WC v nemocnici v pět hodin ráno bez života. Málokdo si vzpomene, že kdysi pracovala v kolínském Strojobalu.

Jedna vzpomínka svědčící za vše. "Zvláštní, jak ji všichni milovali. Já tedy nevím, ale většina lidí se jí posmívala. Dokonce jí záviděli i kosti z grilovaných kuřat, co dostávala v Pasáži ´pro pejska´ a pak je ve Fučáku obírala. Volali vedoucímu, že na ně pošlou hygienu... Tak už jí je nesměli dávat. Chudák...," uvedla na Facebooku E. S. Ve skutečnosti byla Pavlínka spíše oblíbená, i když málokdo to dal najevo a snažil se pomoci: "Byla zvláštní, říkali jsme jí Lady Carneval, teď už má chudák klid. Lidi někdy dokážou být strašně zlí a zákeřní, a to právě k osobám, které nikdy nikomu neublížily, jsou bohužel mentálně níže než ostatní a vzezřením se odlišují," svěřila se její další příznivkyně.

Pavlínku už v kolínských ulicích nepotkáte.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

Nick - pátek 21.11.2014, 17:08
Dobrý den,
uveřejnili jste článek o Pavlínce na str. 2 v čísle 46 18.11.2014. Pavlu Tůmovou jsem znala. Je ročník 1960 jako já. Chodily jsme spolu do ZDŠ Zásmuky. V Zásmukách také bydlela a vychovávali ji prarodiče Kloboučníkovi, kteří bydleli v ulici Na Průhonech. S učivem jí hodně pomáhala její babička. Učila se s ní i ruský jazyk, aby Pavla stačila nám ostatním ve třídě. Měla staršího bratra Václava, který už zemřel a o mladším bratrovi Jiřím nic nevím. Pavla chodila s námi do páté třídy a potom už nevím. Opakovala asi ročník. V které třídě skončila si již nepamatuji. V Kolíně jsem ji dříve potkávala a pejskem. Rodiče se přestěhovali do Kolína, paní Tůmová určitě zemřela a o jejím tatínkovi nic nevím.

S pozdravem

Jitka Kocourková

Nepřehlédněte...
Obrazem: Druhý reprezentační ples kolínských judistůBasketbalisté porazili Lions, na USK však doma nestačiliHokejoví Kozlové si přivezli body také od VajgaruKadeti SK Volejbal Kolín průběžné vedení i přes porážky udrželi
Kalendář akcí: Leden
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
St
 
4
11
25
 
Čt
 
5
12
26
 
 
6
 
So
 
7
 
Ne
1
8
15
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM