Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 29. května 2016 a svátek má Maxim.

Petra Andrejsková skončila po výborném výkonu čtrnáctá v Evropě!

Skvěle si vedla při svém prvním startu na velké mezinárodní akci mezi dospělými kolínská oštěpařka Petra Andrejsková. Svěřenkyně trenéra Rudolfa Černého a svého otce Petra nastoupila hned v úvodní den curyšského mistrovství Evropy (včera) jako první závodnice v pořadí v druhé kvalifikační skupině přesně ve 12.16 hodin ke svému úvodnímu pokusu mezi oštěpařskou elitou starého kontinentu.

Petra Andrejsková skončila po výborném výkonu čtrnáctá v Evropě!
 
Publikováno: 13.8.2014 v 11:00
Rubrika: Sport

V tu chvíli už věděla, že v první skupině překonalo kvalifikační limit 57,50 m pět oštěpařek, mezi nimi napoprvé i Barbora Špotáková (59,99). Naopak Nikole Ogrodníkové se příliš nedařilo a po výkonu 53,15 m a deváté příčce v A skupině bylo zřejmé, že do finálových bojů nezasáhne. Šanci Petře Andrejskové dávalo to, že šestá v pořadí první skupiny Litevka Jakubaityteová dosáhla jen výkonu 54,86 m a pokud by kvalifikační limit v součtu obou skupin nesplnilo 12 závodnic, do finálové dvanáctky by se postupovalo podle dalšího pořadí. A na takový výkon si novopečená mistryně ČR věřila.

Kvalifikační skupina B se ale ukázala být silnější té předešlé. Ačkoli kolínská vrhačka hned svým prvním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 53,23 m a bylo jasné nejen to, že znovu porazí svou českou soupeřku Nikol Ogrodníkovou, ale i to, že ačkoli v Curychu nastupovala s třetím nejslabším letošním výkonem z 22 startujících, určitě skončí lépe, byla mimo postup. V první sérii se kvalifikovaly další čtyři oštěpařky, ale stále ještě zbývala minimálně tři místa. Druhý hod Petře vyšel náramně. Oštěp z její ruky doplachtil až na 56,10 m, což je její druhý nejlepší životní výkon, a potvrdila tak, jak dokázala zužitkovat zkušenosti z loňského ME žen do 22 let, kde podlehla atmosféře a prezentovala se nejslabším výkonem sezóny.

V tu chvíli se Petra dostala přesně na závěr postupové dvanáctky, ale hned vzápětí ji z ní vydařeným pokusem vystrnadila Němka Stahlová. V závěrečné třetí kvalifikační sérii se Petra ještě pokusila tento vývoj zvrátit a znovu poslala své náčiní daleko, ale 55,43 m už na zlepšení nestačilo. Konečnou podobu jejímu umístění pak dalo závěrečné zlepšení Švédky Flinkové, která výkonem 57,53 m jako dvanáctá překonala kvalifikační limit.

I z televizního rozhovoru bylo vidět, že je Petra Andrejsková se svým vystoupením hodně spokojená a mistrovství si užívá. Vždyť dokázala porazit i druhou ženu letošních světových tabulek Ukrajinku Hatsko-Fedusovovou a svým 14. místem vyrovnala umístění další kolínské vrhačky Kateřiny Šafránkové z evropského šampionátu v Helsinkách před dvěma lety.

Letos při vyhlašování nejlepších sportovců Kolína za rok 2013 vypálila všem rybník atletka Petra Andrejsková.
Foto: František Stráník
Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Červnový program kolínského Kina 99 přinese chytlavé tituly: Warcraft, Děda, Assassin a LemmySvětovou literaturu uvedli žáci Základní umělecké školy v kolínském divadélku Pro 33V kolínském letním kině bude Wi-Fi zdarma, ale při promítání bude vypnutaLoupežnická noc v Muzeu Kouřimska s divadelním souborem Mrsťa Prsťa
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM