Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 1. července 2016 a svátek má Jaroslava.

Podnikatelský inkubátor v Kolíně bude stát kolem 75 milionů, většinu peněz dodá Evropská unie

Podnikatelský inkubátor v Kolíně bude stát kolem 75 milionů, většinu peněz dodá Evropská unie
 
Publikováno: 24.2.2014
Rubrika: Zpravodajství

Letos se má v areálu kolínského zámku začít budovat jedna z vlajkových lodí investičních počinů současného vedení města - inkubátor pro začínající podnikatelské subjekty. Projekt je dokončen, v současné době se opravuje kanalizační stoka pod inkubátorem a připravuje se výběrové řízení na zhotovitele stavebních prací, dodavatele vybavení interiéru a firmu, která vybaví inkubátor informační technologií.

Znám je už přibližný rozpočet celé akce. Celkové náklady mají dosáhnout výše 75 milionů korun bez započítané daně z přidané hodnoty. Podle starosty Víta Rakušana již schválená dotace z Operačního programu podnikání a inovace z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR činí celkem 56,5 milionu korun. Z této sumy 48 milionů korun dodá Evropská unie a zbytek stát. Město Kolín se na celkových nákladech bude podílet částkou 18,8 milionu korun.

Realizace projektu by měla být stavebně ukončena k 31. lednu 2015 a celek k 30. červnu 2015.

"Aktuálně řešíme organizační formu, kterou by měl inkubátor mít. Zda půjde o příspěvkovou organizaci města či jinou právní formu. Jasno bychom měli mít během jednoho měsíce," konstatoval starosta. Ten dále sdělil, že na stavbu inkubátoru naváže investiční záměry města (to sází na tzv. Norské fondy, jež mají podle oficiální formulace přispívat ke snižování sociálních a ekonomických rozdílů v Evropě a k posilování bilaterální spolupráce) a pak až stavba komerčních projektů. Jako příklad uvedl například stavbu hotelu.

Podle starosty už zájemci o podnikání v kolínském inkubátoru zjišťují podmínky. "Primárně máme zájem o inovativní projekty. Myslíme ovšem i na podnikatelský segment sociálních služeb. Důležité bude, aby došlo ke střídání začínajících subjektů a aby za zvýhodněných podmínek (snížený nájem) nezůstávaly v inkubátoru například 10 let. To neodpovídá filozofii projektu," podotkl Vít Rakušan.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští vrhači si díky TPCA polepší. Přibude jim zcela nový tréninkový sektorSpolek Otevřená ulice zve Kolíňáky tentokrát na kulturní večer v letním kině Provoz kolínského letního kina se za deště přesouvá pod střechu. Stalo se to hned první den provozuMistrovství světa klepe cyklistům na dveře. Reprezentovat bude i šestice z kolínského klubu
Kalendář akcí: Červenec
Po
 
4
11
18
25
Út
 
5
12
19
26
St
 
6
13
20
27
Čt
 
7
14
21
28
1
8
15
22
29
So
2
9
16
23
30
Ne
3
10
17
24
31
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (4 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM