Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 31. května 2016 a svátek má Kamila.

Pojďte na hokej!

Středa 2. dubna 2014, 18.07. To jsou aktuální Kozlí souřadnice. Právě v ten den, v tu dobu totiž Kozlové odstartují své barážové tažení. Svou cestu prvoligovou baráží začnou na domácím ledě proti týmu Prostějova. ,,Těším se asi jako každý v kabině, takže moc," odpovídá kapitán Kolína Josef Malý na otázku, jak se jeho mančaft těší na letošní třešničku na dortu. Kozlové se v prvoligové baráži potkají kromě Prostějova, který vyhrál druholigovou skupiny východ, také s druhým postupujícím týmem ze skupiny západ se Sokolovem a s prvoligovými Berounem a Mostem.

Publikováno: 2.4.2014 v 15:00

Vstupné na domácí utkání bude stejné jako v play off, to znamená 80,-Kč a zlevněné 40,- Kč. V baráži, kterou si Kolín nezahrál dlouho řadu let, nás čeká několik novinek. První: počet rozhodčích. Na ledě se budou stejně jako ve druholigovém play off prohánět čtyři - dva hlavní a dva čároví, ale přibudou dva brankoví rozhodčí. Druhá: přestávky mezi třetinami. K tradiční čtvrthodince si přidáme tři minutky. Předepsaná přestávka k úpravě ledové plochy je totiž v baráži 18 minut. Třetí: systém soutěže. Oproti play off, kdy za nerozhodného stavu následovalo desetiminutové prodloužení, bude v baráži za nerozhodného stavu následovat pětiminutové prodloužení. Pokud v něm žádný z týmů nevsítí gól, následují nájezdy. Rozdělují se vždy tři body do tabulky.

Jak už bylo zmíněno, první barážový mač odehrají Kozlové doma. V modrých dresech nastoupí proti Prostějovu, vítězi druholigové skupiny východ. Moravská skupina je dlouhodobě považována za výkonnostně lepší než skupina západ (respektive skupiny střed a západ v předešlých sezonách). Čeká nás tedy pravděpodobně rychlý agresivní hokej.

Prostějov, který vyhrál svou východní skupinu po základní hrací části a ve finále play off porazil Přerov 3:1 na zápasy, zvítězil v základní hrací části 29 zápasů ze 44. Když se k tomu přičtou vyhrané zápasy po prodloužení nebo nájezdech, je to rovných 75% vyhraných utkání. Stejnou bilanci mají ze základní části Kozlové, kteří vyhráli 22+2 zápasy z celkových 34, což je 75% výher.

Prostějov průměrně nastřílel 4,7 branek na zápas a inkasoval 2,6 branek na zápas. Kozlové tady o kousíček zaostávají, když svým soupeřům v základní části nastříleli průměrně 4,4 branky v jednom utkání. Inkasovali ale 2,5 braky na zápas. V čem Kolín jednoznačně předčívá svého soupeře, to je počet nasbíraných trestných minut. I když Prostějov sehrál o deset utkání více, stihl ale taky nasbírat skoro 1000 trestných minut. Kozlové skoro o 500 minut méně. A přesilovky, to může být to, co bude zápasy rozhodovat.Kozlové tedy zrovna ve hře v početní výhodě nevynikají, ale přesto góly dát umí. Proměnili letos necelých 22% přesilovek. Prostějov proměnil o něco více, lehce přes 26%.

Nutno zdůraznit, že veškerá čísla mohou být ale dost zavádějící. Jednak díky rozdílnému systému soutěže obou skupin, tudíž množství soupeřů i utkání, pak taky vzhledem k neporovnatelnosti faktické hokejové výkonnosti na ledě. Týmy Moravy a Čech se totiž vůbec nepotkávají.

Jedno je ale jisté, a v tom má Prostějov navrch. A je to průměrná návštěvnost. Zatímco v Kolíně chodí průměrně necelých 800 diváků, na nejzajímavější zápasy play off pak kolem 1600 diváků, v Prostějově navštěvuje lední hokej podle serveru hokej.cz v základní části průměrně 1300 diváků,v play off to pak bylo více jak 2300 diváků. Na posledním domácím mači při finále to bylo dokonce více jak 5000 diváků!

Na příjezd prostějovských fanoušků se připravuje vedení i v Kolíně. ,,Podle odhadů do Kolína přijede zhruba dvě stě prostějovských fanoušků. Na utkání se připravujeme společně s městskou i státní policií. Celé utkání bude samozřejmě monitorováno," uvedl manažer kolínského áčka Jakub Plašil s tím, že situace bude ze strany klubu pod kontrolou a nezapomněl dodat, aby kolínští fanoušci přišli na zápas v hojném počtu.

V kolínském Kině 99 vznikne v nevyužívané části za šatnami kavárnaČervnový program kolínského Kina 99 přinese chytlavé tituly: Warcraft, Děda, Assassin a LemmyKolínský Southern rock & blues neměl slabé místo, za rok bude opět jen jednodenníKolínská společnost Prostor plus má nového ředitele sekce sociálních služeb - Jiřího Valnohu
Kalendář akcí: Květen