Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 10. prosince 2016 a svátek má Julie.

Povedený výkon proti Pardubicím kolínští basketbalisté v Děčíně nepotvrdili

Kolínští basketbalisté odjížděli v sobotu na sever Čech posíleni dobrým pocitem z předvedené hry v minulém kole na domácí palubovce proti celku Pardubic. Posíleni byli také novým rozehrávačem Davisem, naopak se nemohli opřít o výkony Fielda, kterého trápí vazy v koleně, a rozehrávače Moravce, s nímž klub ukončil spolupráce.

Publikováno: 28.10.2014 v 12:00

NBL

BK DĚČÍN - BC KOLÍN 75:59 (23:22, 21:15, 10:6, 21:16)

Svému soupeři byli hosté vyrovnaným soupeřem pouze v první čtvrtině, ve které se jim dařilo proměňovat střelecké pokusy a nepustili tak domácí do žádného bodového trháku. Hrál se atraktivní basketbal, který nepostrádal rychlost a agresivitu. Na kolínské straně těžil ze spolupráce s Hammondem především Chán, autor 8 bodů. Druhá čtvrtina předznamenala další střelecké trápení našeho týmu, když po úvodních neproměněných střelách Hammonda a Horáka přišla labutí píseň z ruky kapitána Machače, který proměnil svou tříbodovou střelu, ovšem další střely již prakticky svůj cíl nenacházely. Na soupeřově straně se dařilo rozehrávači Tuckerovi, který svůj tým dotáhl k sedmibodovému poločasovému vedení – 44:37.

Začátek třetí periody znamenal zvýšení vedení Děčínských na dvoucifernou hodnotu - 11 bodů. Protože byla tato čtvrtina chudá na body na obou stranách, zůstal tento rozdíl i na jejím konci, byť se hostům povedlo v průběhu čtvrtiny snížit zpět na poločasový rozdíl sedmi bodů a donutit tak brát trenéra domácích oddechový čas. Poslední čtvrtina ovšem znamenala konec všech nadějí pomýšlet na nějaký přijatelný výsledek. Domácí pálili jako o život, proměňovali i své tříbodové pokusy, zatímco útok Kolínských trpěl neorganizovaností a z toho plynoucí bídnou střeleckou produkcí. Když byl již po třech oddechových časech trenéra Benáčka dvě a půl minuty před koncem rozdíl 23 bodů v neprospěch jeho družstva, bylo rozhodnuto. Kolínu se ještě povedlo kosmeticky snížit, ale jeho šestou porážku z osmi odehraných utkání to již neodvrátilo.

Kouč hostů Benáček po utkání řekl: „Přišli jsme sem s jedním úkolem, a to ubránit útočný doskok soupeře, což se nám nepodařilo. Domácí více bojovali, hráli lepší obranu, my jsme dneska měli problém v útoku, abychom vůbec zakončili a dali koš. Nedali jsme několik jasných situací pod košem, to se nám stává už několikátý zápas za sebou. Taky jsme nedali několik otevřených střel, potom náš útok ztrácel organizaci – a bohužel stalo se, co se stalo."

Body Kolína: Chán Aleš 13, Machač David 10, Davis Jawan 9, Hammond Bryan Nicholas 7, Horák Ladislav 7, Vocetka Michal 5, Ličartovský Štefan 4, Faifr Samuel 2, Sýkora Martin 2.

Autor článku: Ivan Martinec

Vánoce s kapry na tvrzi v NebovidechRadnice nakoupí dvě hybridní vozidlaKnihovna jméno knihovníka Janíka neponeseV zámku dlažba ještě dokončena není
Kalendář akcí: Prosinec