Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 27. května 2016 a svátek má Valdemar.

Před přestavbou se v budoucím kolínském muzeu začnou hrabat napřed archeologové

Na kolínském Karlově náměstí začala ve středu 30. července komplexní rekonstrukce Veigertovského domu, ve kterém sídlí Regionální muzeum Kolín. Celková částka na opravu této kulturní památky ze 13. století je odhadována přibližně na 103 miliónů korun. Nová budova Regionálního muzea v Kolíně by se veřejnosti měla otevřít příští léto.

Před přestavbou se v budoucím kolínském muzeu začnou hrabat napřed archeologové
 
Publikováno: 11.8.2014 v 12:00, Aktualizováno: 8.8.2014 v 13:00
Rubrika: Kultura

Středočeský kraj na rekonstrukci a dostavbu domu získal dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši přibližně 86 milionů korun. Spoluúčast kraje je zhruba 17 milionů. Ještě před začátkem prací musel vlastník odkoupit část domu od spolumajitele a připravit projekt vlastní rekonstrukce a koncepci nových expozic muzea .
Ve Veigertovském domě nejdříve začne archeologický výzkum, který provede firma Labrys. Ta zvítězila ve výběrovém řízení, stejně jako firma Geosan, která se následně ujme vlastních stavebních prací. "Samotná rekonstrukce budovy bude stát přibližně 52 milionů korun, v současné chvíli také běží výběrové řízení na interiéry," uvedl radní pro regionální rozvoj Karel Horčička.

Předpokládaný konec rekonstrukce je duben 2015. "Na dvoře objektu vznikne novostavba, ve které bude víceúčelový sál. Návštěvníci v opraveném domě najdou mimo jiné i muzejní obchod a městské informační centrum. V nových interiérech, na jejichž zhotovení probíhá výběrové řízení, vznikne několik expozic - například nová přírodovědná výstava nebo část věnovaná bitvě u Kolína. Víceúčelový sál bude sloužit pro pořádání nejrůznějších kulturních akcí, koncertů, besed nebo lektorských programů," doplnil radní pro kulturu Zdeněk Štefek.

Autor článku: Středočeský kraj
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Z „pracáku“ pojede kladivářka Kateřina Šafránková na své druhé letní olympijské hry!Starší i mladší žáci SK Volejbal Kolín postoupili do finále domácího šampionátu a umístili se v Top 10V kolínském Kině 99 vyroste kavárnaKolínská radnice hledá městského architekta, přihlášku je nutno podat do 17. června
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM